Hotelli Kristal

Sattuuko kenelläkään olemaan tietoa Kultahietikon hotellista nimeltä Kristal***?Tarkoitus olisi majoittua kyseiseen hotelliin ensi kesäkuussa. Aurinkomatkojen esitteen mukaan hotelli uusittu täysin v.2004. Millainen palvelutaso, onko hyviä kylpylähoitoja...? Kaikki asialliset vastaukset ovat tervetulleita, kiitos.
5854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ootteko kuusi, vai kahdeksanviikkoa???

Äänestä

Ainakin silloin kun itse olin ko. hotelissa toki vuonna 2000 jolloin hotelli ei oikeastaan parakki majoituksesta poikennut.
Hyvällä paikalla se kylläkin on, lyhyt matka paikallis bussiasemalla aivan kulman takana oikeastaan ainakin silloin oli. Halpa ja hurja kyyti Burgasiin, kannattaa kokeilla. Istanbulissakin kannattaa poiketa, itse olin siellä kolme päivää, paikallisen toimiston järjestämällä kuljetuksella muistaakseni Romance Tour, toimisto sijaitsi silloin kadun toisella puolen, Kristallista ulos tultaessa hiukan oikealle. Kristallin ja paikallis bussi aseman välissä.
En ole sen jälkeen (v.2000) siellä käynyt ja varmaan paikatkin ovat siitä muuttuneet. Nessebarissakin aika vierähtää mukavasti. Varo kadulla olevia rahanvaihtajia, ainakin silloin oli. Meitä silloin heistä varoitetiin ja päätin sitä itse kokeilla Burgasin asemalla (bussi). Oli kyllä kätevä kaveri ei voi muuta sanoa, toki ei kylläkään päässyt minua huijaamaan, kun olin siihen jo varautunut, kaverille vain tuli kiire kun huomasi että ei onnistunut Suomi pojan huijaus. Varaan siellä on päässyt huijamaan yhtä sun toista, eivät turhaan varoitelleet. Näitä rahanvaihtajia siellä kyllä ainakin silloin riitti aivan kiusaksi asti.
Siinä pikku kylässäkin kannattaa poiketa joka on päinvastaisella suunnalla kuin Nessebar, itse tein tuon matkan kävelle mennen tullen, kunhan vain varoi autoja, sinne kun ei ole kävelykatua koko matkan. Kävellen sinne Nessebariinkin kannatta mennä ja tulla vaikka veneellä takaisin.

Äänestä

olin kolme vuotta sitten kyseiseessä hotellissa oli ihan siisti perus hotelli.Ulkoa päin oli kylläkin silloin todella hirveän näköinen

Äänestä
  • Tulihan edes pari asiallista vastausta, kiitos niistä!

    Äänestä

Sait vastauksen Sunny Beachin hotelli Kristalista, et Kultahietikon. Kuvaus pitää paikkansa SB:n hotellin kanssa, Kultahietikon Kristalissa en ole käynyt, joten en osaa siinä asiassa auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kesällä matkaan kirjoitti:

Sattuuko kenelläkään olemaan tietoa Kultahietikon hotellista nimeltä Kristal***?Tarkoitus olisi majoittua kyseiseen hotelliin ensi kesäkuussa. Aurinkomatkojen esitteen mukaan hotelli uusittu täysin v.2004. Millainen palvelutaso, onko hyviä kylpylähoitoja...? Kaikki asialliset vastaukset ovat tervetulleita, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu