Hei!
Kaipaan nyt todella kipeästi apua. Oon käynyt oikomishoidoissa nyt reilut neljä vuotta, ja sain vihdoin pari kuukautta sitten kiinteät hammasraudat pois. Tilalle tuli ”kitalakiraudat” eli ne raudat, mitkä saa otettua pois.
Tänään ne kuitenkin joutuivat epähuomiossa julkisen paikan roskakoriin ja roska-auto kerkesi mennä ennen kuin huomasin mitään (niin mun tuuria). Koska nyt on viikonloppu, niin hammaslääkärit eivät ole auki mun tapausta varten.
Haluisin siis kysyä, että jos kenellekään ikinä on käynyt mitään vastaavaa, tai ”kitalakirautoja” ei ole käyttänyt muutamaan päivään, niin onko siitä tullut jotain seurauksia/ovatko hampaat kerenneet mennä vinoon? Vertaistuki olisi tarpeen.
Kitalaki-hammasraudat
Anonyymi
1
205
Vastaukset
- Anonyymi
Ja tää tuli näköjään tosi väärään aihealueeseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017453
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?835082- 794879
- 1324278
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103068- 522709
- 402616
- 532257
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102231Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850