Tietääkö kukaan mistä saisi valkoiset sivuvilkut alkuperäisten ovaalin muotoisten keltaisten tilalle? Siis semmoset jotka kayvät siihen vilkun upotukseen yhtä hyvin kuin alkuperäiset?
vm 97 ekkerin vilkut?
8
522
Vastaukset
- Ihmettelen vain...
Minusta keltaiset vilkkulasit ovat paremmannäköiset kuin valkoiset lasit. Tässä aikaisemmin oli joku Sierran omistaja , joka kysyi vähän samasta asiasta. Selittäkää mitä on niin "seksikkäistä" valkoisessa värissä! Vilkku on vilkku ja ajovalo on ajovalo (valkoinen eteen/sivulle ja punainen taakse).
Toinen ääriesimerkki on Volvo S/V40 jolla on oranssiset sivuvalot. Minusta nämä valot taas sekoittuvat vilkkuhin. Katsokaa Volvo sivusta kun se seisoo risteyksessä pimeällä.- GTI
Sierran omistajilla taitaa olla taka-ajatuksena saada autostaan uudemman Sierran näköinen, jossa on vakiona valkoiset vilkut (ei taida kuitenkaan kovin montaa hämätä Sierran iän määrittämisessä). Mutta kyllä valkoiset vilkut ovat ehdottomasti paremman näkoiset varsinkin Sierrassa, jossa etuvilkut ovat varsin kookkaat. Ja kyllä se vilkku edelleen keltaisena vilkkuu, vaikka lasi kirkas olisikin...
- Ihmettelen kyllä...
GTI kirjoitti:
Sierran omistajilla taitaa olla taka-ajatuksena saada autostaan uudemman Sierran näköinen, jossa on vakiona valkoiset vilkut (ei taida kuitenkaan kovin montaa hämätä Sierran iän määrittämisessä). Mutta kyllä valkoiset vilkut ovat ehdottomasti paremman näkoiset varsinkin Sierrassa, jossa etuvilkut ovat varsin kookkaat. Ja kyllä se vilkku edelleen keltaisena vilkkuu, vaikka lasi kirkas olisikin...
tiedän, että vilkku vilkkuu keltaisena mutta kun (vanha?) silmä on tottunut siihen että LIIKENTEESSÄ vilkkulasikin pitää olla keltainen.
Meillä on valkoinen etuvilkku punaisessa Escortissa -98: Onhan se tavallaan hienompi mutta...
- Mk4::ssa kirkkaat vilkut edess
Eiköhän completosilta löydy... mutta maksaa kato myös www.motonet.fi biltemassa ei taida olla?
- fiesta
Hellan valikoimista ainakin löytyy. Ja löytyy varmaan myös halvempia merkkejä. Mun Fiestaan sai satasella etuvilkut molemmin puolin, kun Hellat olis maksanu >100mk kpl.
- rst2
EURORACINGistä löytyy.
et ole ajatellu vaihtaa mustiksi?
ainakin erottuisi joukosta kun siihen saa hellalta ne tummat etuvalotkin. - JT
Oon katellu noita vilkkuja useammasta liikkeestä mutta ongelmana on ollut se ettei noi tarvike vilkut eivät istu niin hyvin upotukseensa. Tahtoo jäädä upotusta näkyviin eli vilkkujen pitäisi olla leveämpiä ja soikeempia.
- rst2
sulla on ollut vanhemmat mallit mitä olet kokeillut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2457504Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393931Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172198Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261547- 461480
- 331382
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411200Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7927