Kyseenalaistakaa

Anonyymi

Trans -aktivistit etujärjestöineen ja uusine epätieteellisine sukupuolen moninaisuus ideologioineen groomaavat nuoria epävarmoiksi omasta sukupuolestaan.
On aivan järkyttävän haitallista että näitä järjestöjä päästetään jopa kouluihin indoktrinoimaan herkässä iässä olevia lapsia ja nuoria.
Suurimmassa vaarassa ovat tytöt joilla on autismin kirjon ongelmia, heihin on helppo iskostaa epävarmuus sukupuolestaan.
Jokaisen nuoren olisi hyvä tietää että kukaan ei voi ns."syntyä väärään kehoon" eikä voi olla esim poika tytön kehossa tai toisinpäin.
On helppo ajatella että omat ongelmat ja epävarmuus oman kehon suhteen johtuisikin jostain transsukupuolisuudesta.
Todellisuudessa kipuilu oman sukupuolen kanssa on normaalia ja 90% transtutkimuksissa olleista nuorista kasvaa ulos noista ajatuksista jos illuusiota väärästä sukupuolesta ei lietsota ja yllytetä.
Nämä aktivistit eivät halua hyvää teille nuoret, he haluavat vain groomata teidät oman agendansa uhreiksi ja eteenviejiksi, vieden samalla teidän fyysisen ja henkisen terveytenne.
ROGD= rapid onset gender dysforia on häiriö joka leviää sosiaalisena tartuntana nuorison keskuudessa, erityisesti tyttöjen.
Ilmiön todellisuus halutaan kieltää vaikka se on todellinen ja aiheuttanut valtavasti tragedioita, rikkonut perheitä ja tuhonnut elämiä.
Varokaa, kyseenalaistakaa,teidän ei ole pakko osallistua esim Setan pitämille tunneille.
Pyytäkää vanhempianne allekirjoittamaan paperi jossa kielletään Seta pohjaisten materiaalien käyttö opetuksessanne.
Teillä on oikeus agendavapaaseen koulutukseen, nykyaikana moni ryhmittymä pyrkii hyötymään nuorista ja saamaan heidät joukkoihinsa omaa etua ajaakseen.

19

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On olemassa vaan kaksi sukupuolta sillä selvä

    • Anonyymi

      mitä helvettiä

    • Anonyymi

      Suosittelen ilmoittamaan tämän aloituksen ylläpidolle. Salaliittoteorioille ym. on oma palstansa.

      • Anonyymi

        Onko joku hyvin perusteltu ajankohtainen kirjoitus salaliittoteoria ,vain sen tähden että sinä olet eri mieltä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko joku hyvin perusteltu ajankohtainen kirjoitus salaliittoteoria ,vain sen tähden että sinä olet eri mieltä?

        Kyse ei ole erimielisyydestä vaan vääristetyistä tiedoista. TERF sivustot tarkoituksella vääristää tutkimustietoja ja sitten levittää niitä muka oikeina tietoina. Se tekee siitä salaliittoteorian.
        Erimieltä saa olla, mutta tällainen tutkimustietojen vääristely ja levitys nuorille on puhtaasti pahuutta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyse ei ole erimielisyydestä vaan vääristetyistä tiedoista. TERF sivustot tarkoituksella vääristää tutkimustietoja ja sitten levittää niitä muka oikeina tietoina. Se tekee siitä salaliittoteorian.
        Erimieltä saa olla, mutta tällainen tutkimustietojen vääristely ja levitys nuorille on puhtaasti pahuutta.

        En ole feministi joten en vieraile millään haukkumillasi terf sivuilla, mitään vääristelyä ei ole kirjoittamissani asioissa.
        Jatkuvasti tulee esiin uusia henkilöitä jotka katuvat sitä että ovat yrittäneet muuttaa sukupuoltaan, rakkautta on yrittää pelastaa nuoret tältä sukupuolisekoilulta.
        On laajasti ymmärretty valitettava tosiasia että trans-touhu on muotia nuorten keskuudessa (varsinkin tyttöjen), murrosiän ongelmat kuvitellaan kuvitellusta transsukupuolisuudesta johtuviksi.
        Sukupuoli ei riipu ihmisen ajatuksista tai tunteista, sukupuolen määrää kehon sukupuoli, ja sitä ei voi muuttaa millään leikkauksilla.


    • Anonyymi

      Tämän keskustelun aloittaja puhuu täyttä totta. Mihin tämä maailma on menossa? Olen saanut vasta 15vuotta katsella tämän maailman menoa ja jo nyt tuntuu siltä, että oon ihan pihalla. Kaiken näköistä sekoilua.

      • Anonyymi

        Näyttää siltä että sanoistasi huolimatta sinä et ole pihalla vaan omaat terveen maalaisjärjen, hienoa!
        Pidä siitä kiinni ja ole rohkeasti tosiasioiden puolella!
        Nuo valheet aiheuttavat vain kärsimystä niille jotka niihin lankeavat, ja heidän lähipiirilleenkin.


      • Anonyymi

        Puhuu totta ilman mitään todisteita mistään tutkimuksista sun muista kuiteista?


    • Anonyymi

      Mikä yleensä edes "pakottaa" ihmiset uskomaan kaikenmaailman huuhaa juttuihin?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      159
      4554
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      39
      2522
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      145
      2173
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      32
      1307
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1184
    6. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1112
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      68
      1019
    8. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      39
      1013
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      53
      943
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      115
      920
    Aihe