Tarvittaisiinko kuntiin

Anonyymi

Totuuskomitea? Jonkinlainen selvitys laitettaisiin alulle mitä on tehty ja missä oli mahdollisuus mennä vikaan. Anteeksipyynnön paikka olis monille. Opiksi ja neuvoksi kaikille.

10

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tilinpäätöstiedot ja selon teko olisi kiva. Jättekul!

    • Anonyymi

      Kyllä olisi tarpeen ja olisi ollut jo ajat sitten. Karstulassakin pidettiin yllä luuloa, että kunnalla menee hyvin ja varaa korjauksiin ja investointeihin on.
      Tosiasiassa elettiin valtaosaksi valtionapujen varassa ja päättäjistäkin osa oli aivan pihalla todellisuudesta.

    • Anonyymi

      Jo on hyvä juttu! Ja tarpeen n tuoda tiedot kaikille kuntalaisille arvioitaviksi kautta Suomen-niemen. Kuten yritysten tiedot on julkisia. Ja ennen vielä ennen vaaleja..

    • Anonyymi

      Tilit pätis saada selviksi enne kuntaliitoksii, nii o närehet!

      • Anonyymi

        Kyllä ne sinne sotkeentuu muiden asioiden alle, jos niin halutaan...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä ne sinne sotkeentuu muiden asioiden alle, jos niin halutaan...

        Kuka sotkee ,onko yhteinen halu sotkia?


    • Anonyymi

      Valtuutetun iltahuuto.

      Tilin päätös tarkkaan tehty, mut huolta vailla huomisesta? Mitenkä on päästy tähän, ken sen tietää - koulut käynyt. Jolle tieto entisestä, osaamatonta ei opeta.
      Miksi siitä ilmoittelee, lausuu suulla suuremmalla. Onko kaikki samaa mieltä, ummistaessa virka silmän. Kuinka askel huomis teillä, tarpoo ilman suuntaa sitä. Jollei tiedos mistä ponnaan, ojan yli suuren uhkan.

      Ettei kastus huopa tossu, kumisaappaal tehtyy reittii. Sovi ei nyt uhmamiellä, astuu polkuu miina vaaran. Ylitellä kesken jääneet, uhmamieliset pytingit. Siit ei seuraa kertomusta, runon vertaa tarinoita. Joilla voisi ylpistellä, kertomuksin esitellä - Puskaradios kuulutella.

      Kuinka mennä porskutellaan, tilin päätös mielessäni. Huolta kannan huomisesta ja tieto alkais entisestä, nostaa leukaa karstusilla. Nöyrnä mut ei nöyristellen, uutta kohti unlmoiden.

    • Anonyymi

      Taseet tulis töräyttää pöytään! Että tietäs missä rahat makoaa? Missä myytävä sijaitsee ja muun tulon lähde. Ja missä että mitä on vastattattavaa...... eli velkoa ?

    • Anonyymi

      Totuuskomissio... Gestapo? On täällä pössöä porukkaa.

    • Anonyymi

      Niin on, rikolliset pitäisi olla tyrmässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2398
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      182
      2068
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      2017
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      30
      1748
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1734
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      174
      1408
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      207
      1359
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1205
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      1002
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      80
      1001
    Aihe