Totuuskomitea? Jonkinlainen selvitys laitettaisiin alulle mitä on tehty ja missä oli mahdollisuus mennä vikaan. Anteeksipyynnön paikka olis monille. Opiksi ja neuvoksi kaikille.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Tilinpäätöstiedot ja selon teko olisi kiva. Jättekul!
- Anonyymi
Kyllä olisi tarpeen ja olisi ollut jo ajat sitten. Karstulassakin pidettiin yllä luuloa, että kunnalla menee hyvin ja varaa korjauksiin ja investointeihin on.
Tosiasiassa elettiin valtaosaksi valtionapujen varassa ja päättäjistäkin osa oli aivan pihalla todellisuudesta. - Anonyymi
Jo on hyvä juttu! Ja tarpeen n tuoda tiedot kaikille kuntalaisille arvioitaviksi kautta Suomen-niemen. Kuten yritysten tiedot on julkisia. Ja ennen vielä ennen vaaleja..
- Anonyymi
Tilit pätis saada selviksi enne kuntaliitoksii, nii o närehet!
- Anonyymi
Kyllä ne sinne sotkeentuu muiden asioiden alle, jos niin halutaan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä ne sinne sotkeentuu muiden asioiden alle, jos niin halutaan...
Kuka sotkee ,onko yhteinen halu sotkia?
- Anonyymi
Valtuutetun iltahuuto.
Tilin päätös tarkkaan tehty, mut huolta vailla huomisesta? Mitenkä on päästy tähän, ken sen tietää - koulut käynyt. Jolle tieto entisestä, osaamatonta ei opeta.
Miksi siitä ilmoittelee, lausuu suulla suuremmalla. Onko kaikki samaa mieltä, ummistaessa virka silmän. Kuinka askel huomis teillä, tarpoo ilman suuntaa sitä. Jollei tiedos mistä ponnaan, ojan yli suuren uhkan.
Ettei kastus huopa tossu, kumisaappaal tehtyy reittii. Sovi ei nyt uhmamiellä, astuu polkuu miina vaaran. Ylitellä kesken jääneet, uhmamieliset pytingit. Siit ei seuraa kertomusta, runon vertaa tarinoita. Joilla voisi ylpistellä, kertomuksin esitellä - Puskaradios kuulutella.
Kuinka mennä porskutellaan, tilin päätös mielessäni. Huolta kannan huomisesta ja tieto alkais entisestä, nostaa leukaa karstusilla. Nöyrnä mut ei nöyristellen, uutta kohti unlmoiden. - Anonyymi
Taseet tulis töräyttää pöytään! Että tietäs missä rahat makoaa? Missä myytävä sijaitsee ja muun tulon lähde. Ja missä että mitä on vastattattavaa...... eli velkoa ?
- Anonyymi
Totuuskomissio... Gestapo? On täällä pössöä porukkaa.
- Anonyymi
Niin on, rikolliset pitäisi olla tyrmässä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721186
- 721002
- 86820
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72747- 47738
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko79661Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su37617- 28605
IS Viikonloppu 25.-26.7.2026
Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin67601Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46589