Kinnulan sivistyslautakunta kumosi tuomioistuimen päätöksen 6/2019. Kesti yli 9kk että sivistyslautakunnan päätös saatiin kumottua laittomana. Lautakunnalla ei ole oikeasi lainsäätövaltaa, se kuuluu eduskunnalle. Tämän lauakunnan jäsenet tiesivät, mutta kiusanteko on niin mukavaa?
Koska Kinnulan keput voivat hidastaa tuomioistuintakin, oikeuslaitokselle pitäisi saada toimivalta tapauksissa jossa on kyse silkasta poliittisesta kiusanteosta. Mitään sanktioita jatkuvista laittomuuksista lautakunnan jäsenet ei saa.
Työ on siis helppoa palkkioihin nähden.
Kepuhan ei tunnetusti oikeuksista piittaa jos oikeudenkäynnit maksaa kuntalaiset.
Äänestäminen oikein kuntavaaleissa voi auttaa edes vähän...ehkä Kinnula voisi vielä pelastua.
Tuomioistuimelle toimivalta, lait voimaan!
13
128
Vastaukset
- Anonyymi
Koulussa jo opetellaan sitä kiusantekoa porukalla. Se on jotenkin mukavempaa kiusata porukalla:)
Tässäkin tapauksessa kiusanteko kohdistui koululaiseen, aikuisten toimesta.
Siksihän lautakuntia kinnulaan perustetaan, jos kiusaaja toimisi yksin olisi se helpompi ottaa valtion majoitukseen. Isompi kiusaajaporukka vie liikaa tilaa..- Anonyymi
Keskusta on sellainen porukalla kiusaaja, heikoksi raukaksi todettu kun mm. Sivistyslautakunta pelkäsi niin paljon ettei halunnut kuulla vanhempia ennen päätöksentekoa
Mikä näitä oikein peloittaa? Toikkaset?
Kyllä keskustalla ei ole mitään oikeaa valtaa ollut kymmeniin vuosiin, mutta kiusaa voivat tehdä vieläkin, lukuisista vakavista huomautuksista laittomuuksista huolimatta!
Ketkä tuohon kiusaaja porukkaan lähtee tuhoaa loppuelämänsä!
- Anonyymi
No, kiusaajien nimet löytyy helposti kunnan sivuilta!
- Anonyymi
Kepu ja lestaatiolaisuus sama. Keput eivät saa käyttää nettiä yms. Tv ..Muutenhan ne voisivat tullaa järkiinsä!
Moni on lestaatiolaisuudesta parantunut, toivottavasti kepulaisuudestakin voidaan parantua samalla.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepu ja lestaatiolaisuus sama. Keput eivät saa käyttää nettiä yms. Tv ..Muutenhan ne voisivat tullaa järkiinsä!
Moni on lestaatiolaisuudesta parantunut, toivottavasti kepulaisuudestakin voidaan parantua samalla..Keksitäänkö rokote kepulaisuuteen? Tärkeämpi kuin koronarokote, pelastaisi ihmisiä enemmän.
Keput viroissa ja hallituksessa. Siis mikä voisi mennä oikein? Toistuvista virkamiesrikoksista ei niin väliä.
Rikoshyöty valtiolle vai takaisin kuntalaisille? - Anonyymi
No, keskustalla valta niin mitä odottaa?
Keskustapuolue syyllinen, muilla ei mahdollista tehdä kiusaa! - Anonyymi
Lestaatiolaisuus tässäkin taustalla, äänestävät kepuja että voivta tehdä rikoksia!!
- Anonyymi
"Presidentti Niinistö toivoo, että perustuslakivaliokuntaan palautetaan asiallinen ja kunnioittava henki"
Milloin kinnulaan? Ei onnistu asiallisuus ennen kepujen lähtöä!!- Anonyymi
Kepuliinitkin oppii kohta että ei totuutta voi enää vaientaa.
Aluehallinnon tiedot julkisia, joten sieltä voi kuka tahansa kysyä kunnan laittomuuksista.
Kinnulan kepujen sisäpiiristä saa jo hyvin arkaluonteista tietoa:). Nauhottakaa tekin ja antakaa lehdistölle tai poliisille. Aluehallintoon aina kantelu kun harhaanjohtajamme puhuu palturia!
- Anonyymi
Meillä on pieni maatila, keput eli sivistyslautakunta ja rehtori yritti tehdä kiusaa meidän koululaiselle!
En äänestä enää koskaa kepua, vihaavat maaseutua! - Anonyymi
Kunnalta pimitetään kunka paljon tämä toikkarointi maksaa?
Olisi saatu ilmainen vesilaitos jos päättäjillä edes perusjärki päässä! Nyt vesilaitos ja oikeudenkäynnit maksatetaan veroissa ja vedenhinnassa.
Muut kunnan tiputtaa veroja, koronatuet ylisuuret kunnille.
Miljoona mennyt, ja Minerva ja Nikkilä jatkaa kisantekoa.
Muistakaa äänestää, saadaan keput pois palkkioviroista!! - Anonyymi
Venäjä sanan tilalle Kinnula
Otsikko iltalehdessä
"
Venäjän ulkoministeriö kommentoi Navalnyin kiinniottoa: Ulkovaltojen tulisi olla sekaantumatta itsenäisten valtioiden oikeusasioihin
"
Kinnula on itsevaltainen kunta, niin miksi hämeenlinnan hallinto-oikeus on olemassa? Kunta häviää asiat siellä päivittäin, mutta ei välitä oikeuden päätöksistä!
Kinnula on kyllä kommunistinen yksipuoluejärjestelmä, jossa rikollisuus huipulla. - Anonyymi
Johan on touhua Kinnulassa
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604913Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621555- 121469
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211391Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71119Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951027Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40947Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278729