Henri Holappa Oulussa kateissa

Anonyymi

Kännykkä ja tupakkavehkeet löytyneet maasta, käynyt soittamassa vanhainkodin ovikelloa, mutta ei avattu. 32v vasta, mutta onkohan jotain sairautta ettei pystyisi huolehtimaan itsestään, eksyykö helposti tai jotain sellaista.

Ei ilmeisesti halua pyytää apuakaan helposti. Toivottavasti löytävät ajoissa, tuntuu olevan ainakin tehokkaat etsinnät käynnissä. Montaa yötä ei kylmässä selviä ellei pääse lämpimään ja saa ruokaa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f2198653-7e24-41ed-846b-52ea9ff841c2

3

2932

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kellään mitään havaintoja tai tietoja? Nyt on jo kylmää ulkona ja onko saanut ruokaakaan mistään. Omaisilla varmasti kova huoli

      • Anonyymi

        Jos joku auttaisi,oli kuulemma jonkun ovea kolkutellut. Kumpa olisi ihmisillä vielä hyvyttä ja ennenkaikkea ymmärrystä,vai onko Korona kovettanut ihmisten sydämmet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos joku auttaisi,oli kuulemma jonkun ovea kolkutellut. Kumpa olisi ihmisillä vielä hyvyttä ja ennenkaikkea ymmärrystä,vai onko Korona kovettanut ihmisten sydämmet?

        Missäpäin oli kolkutellut jonkun ovea? Voisi lähteä sieltä etsimään. Jos tapaa hänet, pitää jututtaa häntä ja pitää lämpimässä siihen asti että viranomaiset hakevat. Jos ei tee näin, hön ehtii taas ties mihin. Hänestä ei ole vaaraa niin näin voi toimia. Toivottavasti löytyy vielä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      382
      899
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      195
      687
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      66
      637
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      35
      614
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    9. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      62
      606
    10. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      567
    Aihe