Bottas ajaa vielä 2021 kauden.
Jatkaa Mersulla vain jos voittaa mestaruuden.
Jos HAM lopettaa 8.F1-mestaruuden jälkeen ehkä Bottas voisi vielä jatkaa Mersulla.
Bottas ei jatka Mersulla.
23
246
Vastaukset 23
- Anonyymi
Russel ajaa mersulla 2022 se on varmaa jo nyt.
- Anonyymi
Ai Russell on tehnyt sopimuksen jo mersun kanssa ennakkoon, no jopas sattui. Vaikka Toto on hänen managerinsa se ei tee sopimuksia ennakkoon. F1:ssä nuo kuviot voi muuttua jos joku on varma niin se on epävarma. Russell voi ajaa vaikka Ferrarilla 2022.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai Russell on tehnyt sopimuksen jo mersun kanssa ennakkoon, no jopas sattui. Vaikka Toto on hänen managerinsa se ei tee sopimuksia ennakkoon. F1:ssä nuo kuviot voi muuttua jos joku on varma niin se on epävarma. Russell voi ajaa vaikka Ferrarilla 2022.
F1 on maailma, jossa mikään ei ole niin varmaa kuin epävarma. Sopimus on voitu tehdä jopa vuosi ennen siirtymistä, tätäkin on nähty. Olet niin hyvä kuljettaja kuin edellinen kisa näyttää.
- Anonyymi
pottas ajaa v 2022 korkeintaan Williamsilla.
- Anonyymi
Bottas tekee ensikauden jälkeen monivuotisen jatkosopimuksen Mercedes-tallin kanssa.
- Anonyymi
Bottas tarvitsee mestaruuden mersulla jatkamiseen.
- Anonyymi
Siihen tarvitaan 10 miljoonaa $ sponsorirahaa.
- Anonyymi
Taitaa olla jo viiden vuoden sopimus mutta ette tiedä sitä. Ei ole julkaistu vielä kun ei voi julkaista ennen vuoden vaihtumista.
- Anonyymi
Jaa mutta Bottaksella on sopimus kaudesta 2021 jatkosta ei sitten tiedä riippuu todellakin miten kausi sitten menee. Mestaruus on melkein pakko saada jos mielii mersulla ajaa.
- Anonyymi
Bottas saanut jo tiedon että ura ei jatku Mersulla 2022.
- Anonyymi
Enkä minä ladalla.
- Anonyymi
Bottas saanut tiedon no deal 2022.
- Anonyymi
Bottas aloittaa sopimusasiat heinäkuussa. Russell ja Hamilton haluavat tietää ennen kesätaukoa elokuussa. Sitten ollaan viisaampia.
- Anonyymi
Ei voi mitään.Kyllä Bot sai nyt sitten potkut.Ikävä kyllä.
- Anonyymi
Russell saa samanlaisen auton kuin Hamilton tai ainakin melkein muttei niillä Red Bullia voiteta.
- Anonyymi
Viikossa kaksi huippu juttua. Persut voitti vaalit, ja leuan vääntäjä saa lähdöt.
- Anonyymi
Mersu ei pärjää enää edes tallien pisteissä. Mersun on pakko saada parempi kuski jos meinaa ajaa tallimestaruudesta.
- Anonyymi
BOT.Nyt pitää voittaa pisteissä Perez.Muuten RB vie tallipisteet.
Se ei lupaa hyvää Bottakselle.- Anonyymi
Pitäisi olla nopeampi auto että pärjäisi. Mersu on edelleen Redbullia nopeampi mutta Redbullilla on paremmat kuljettajat. Verstappen Hamiltonia nopeampi ja Perez Bottasta nopeampi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäisi olla nopeampi auto että pärjäisi. Mersu on edelleen Redbullia nopeampi mutta Redbullilla on paremmat kuljettajat. Verstappen Hamiltonia nopeampi ja Perez Bottasta nopeampi.
Mersut tosiaan paljon nopeampia, mutta kuskit ja taktiikka kusevat aina pahasti.
- Anonyymi
Mikähän Bottaksen kyykytys siellä on menossa? Toissa kisassa ei auto liikkunut mihinkään ja nyt eivät antaneet kolmospallia eikä edes lisäpistettä. Toivottavasti Red Bull ja Verstappen voittaa mestaruudet yhdellä pisteellä.
Sanoikohan Valtteri liian pahasti Totolle kun se selitti että pyörän mutterin nyhrääminen olis kuskin vika?- Anonyymi
Miten talli voisi kolmostilan antaa jos kuski ei pärjää radalla? Hamilton jäi sekunnin voittajasta ja Perez ohitti Bottasin yhdellä vaihdolla. Ei se taktiikka ihan huono ollut.
- Anonyymi
Jos Hamilton jatkaa, niin Bottas vaihtuu Russelliin. Jos Hamilton lopettaa, Russell tulee tilalle ja Bottas jatkaa. Ei ne vaihda molempia kuskeja uusiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,851562- 811365
Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?811311Kyllä on ihmisillä paha olla
Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan164895- 56892
Mustikanpoimintaa
Raskasta ja hidasta hommaa on vaikka kyllä pääsisi ihan hyville tuntipalkoille jos ämpärin tunnissa ehtisi hyvältä paika87796Festivaaliko?
Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl38795- 58740
Mies viimeinen viestisi..
Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon133679Ammoniakkivuoto
Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu19653