Itsensä oivaltamisen klassikkokirja suomenkielisenä!

Anonyymi

Hei!

Nyt on ilmestynyt mielenkiintoisen kirjan (The Impersonal Life) suomennos, jota voin suositella luettavaksi ja siinä piisaa pohdittavaa pidemmäksi aikaa.

Monet henkilöt ovat kokeneet tämän kirjan hyödylliseksi. Henkinen kirjailija ja pidetty puhuja Wayne Dyer listasi tämän TOP10-kirjoihinsa ja Elvis Presley luki ahkerasti tätä kirjaa ja jakoi sitä sadoille ihmisille - jakaminen on välittämistä - Kenties sinä haluat antaa läheisillesi Tärkeimmän kirjan luettavaksi..?

Kirjan Sanoma toimii aktivoivana, herättävänä, itsensä oivaltamisen työkaluna, josta miljoonat lukijat ovat ammentaneet vastauksia elämän syvimpiin kysymyksiin ja kyenneet ymmärtämään aidon ajattelemisen, ideoiden merkityksen, luomisen prosessin ja jopa sen, miten voi hallita ei pelkästään omaa, vaan muidenkin, tietoisuutta ja valjastaa ne käyttöönsä. Kirjan Sanoman sisäistäminen avaa ymmärryksen elämän kipupisteiden ja ongelmien hälventämismahdollisuuteen.

SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI TUTUSTUMAAN!

Halvimmalla kirjan saa täältä:

https://www.bod.fi/kirjakauppa/persoonaton-elaemae-joseph-s-benner-9789528036692

Terveisin, Jonna

2

164

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Loistava uutinen! Olen lukenut sen englanniksi, mutta sen verran hankala, että täytyypä mennä heti ostamaan itselleni tämä eeppos. Kiitos tiedosta! =)

      -Jouko-

    • Anonyymi

      Kirjassa siis neuvotaan aivopesun tekniikkaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      135
      775
    2. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      632
    3. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      70
      619
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      561
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      529
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      510
    7. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      489
    8. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      21
      468
    9. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      36
      465
    10. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      261
      449
    11. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      93
      434
    12. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      36
      401
    13. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      25
      397
    14. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      86
      396
    15. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      395
    16. Mikä on ollut ihanin

      Kohtaaminen kaivattusi kanssa? Mistä haaveilet hänen kanssaan?
      Ikävä
      13
      385
    17. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      32
      376
    18. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    19. 21
      372
    20. Kangasluoman kirjoitus Lapuan Sanomissa

      Ei voi kun nauraa. Nyt tämä henkilö ajaa säästöjä lakkauttamalla kouluja ja sitä myöten tapetaan sivukyliä. Kyseinen h
      Lapua
      49
      365
    Aihe