Koronajuttuseuraa

Anonyymi

Aloitin tämän samman keskustelun naapuripalstalle, postaan sen saman tänne kun aihe mietityttää minua.

Tästä asiasta on aikaisemmin ollut keskustelua, mutta aloitan sen nyt uudestan kuitenkin.

Koronatilanteella nyt varmaan on osittain osuutta asiaan, mutta tämä yksinoleminen nyt hajottaa minua sisältä. Olen työtön eli työstä nyt ei löydy seuraa (ei kaveri/ystäväkantilta eikä mahdollisia treffiseuralaisia).Tinder ja HER sovelluksia olen kokeillut aikoja sitten mutta niistä jäi aika huono maku - onko kummassakaan edes joku oikeasti hakemassa mitään aitoa? Harrastukseni ovat olleet on/off sitten marraskuun puolenvälin, Eli niistäkään ei oikein löydä mitään. Minulle kelpaisi kahviseuraa kaverimielessä mutta noista sovelluksista sitä ei taida löytyä.

Olenko ainut joka pohtii ja/tai ajattelen näin?

6

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korona on vaikuttanut itsellänikin sosiaaliseen elämään ihan merkittävästi vaikka olen töissä, koska useampi harrastus on tauolla ja ystäviä sekä sukulaisia tapaa rajoitetusti. En kuitenkaan tiedä mitä asialle voisi tehdä ennen kuin koronarokote saadaan, koska ei oikein voi mennä minnekään eikä tavata ketään uusia ihmisiä. Voin kyllä kuvitella, että työttömänä yksinäisyys korostuu vielä paljon enemmän, vaikka ei työpaikoillakaan tällä hetkellä olla työkavereiden kanssa juurikaan tekemisissä.

    • Anonyymi

      Onhan tämä nihkeää, etätyöt, turvavälit, minimoidaan tapaamiset. Minkä tilanteelle voi kuin odottaa parempaa aikaa. En ole yrittänytkään seuran etsintää, missä sitä treffaisikaan. Ei tee mieli kahviloihin istuskelemaan, vielä vähemmän tapahtumiin. Ei kai niitä nyt olekaan.

    • Anonyymi

      Deittisovelluksista ei seuraa hevin löydä ainakaan aikuisemmat naiset. Nyt on muutenkin varottava kaikkia ylimääräisiä kontakteja. Seuraa voi etsiä tapahtumista ja vapaa-ajan ympyröistä, kunhan päästään tästä epidemiasta.

    • Anonyymi

      Eiköhän odotella sitä rokotusta ensin.

      • Anonyymi

        Toivottavasti tulee pian. Itse en ainakaan vietä minuuttiakaan yksin sen jälkeen kun sen saan. Olettaen että selviän joulusta masentumatta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toivottavasti tulee pian. Itse en ainakaan vietä minuuttiakaan yksin sen jälkeen kun sen saan. Olettaen että selviän joulusta masentumatta.

        Täällä sama fiilis..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      2007
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1480
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1269
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      71
      1107
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      225
      1082
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1044
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      974
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      237
      928
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      906
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe