Vuokrien korotus

Kaupungin perinteinen joulukirje saapui tänään.
Vuokria korotetaan.
Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eipä noussu kun 6e. Ei haittaa.

Äänestä

Aatteleppa kymmen vuotta etiäpäin kun vuokra ja sähkö plus vesi kallistuu ja kallistuu, samin kuten liikenne ja ruoka. milläs elät ?

Äänestä
  • 4v aikana ei ole vuokra noussut, nyt nousi 6e. Logiikkasi ei päde.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    4v aikana ei ole vuokra noussut, nyt nousi 6e. Logiikkasi ei päde.

    Oletkohan ihan ymmärtämätön? kun et lukemaasi kokonaisuudessaan ymmärrä ? otit kantaa vain yhteen osa alueeseen ja siltä pohjalta höpötät " logiikan pätemättömyydestä.

    Äänestä

Samalla kun EU-Suomen globalistihallinto ilmaisee valmiutta lisärahoittaa EU-liittovaltiota jopa 10 miljardin lisäeuron ns. elvytyspaketilla ja budjettikehyksellä - "koska olemme vauraita" - Suomen kansa näkee nälkää pahenevassa köyhyydessä.

Äänestä

Esim. omakotitaloasujien asumiskustannuksethan nousevat joka ikinen vuosi, pitäisikö "yhteiskunnan" maksaa lisäksi kaupungin vuokrakiinteistöjenkin nousevat ylläpito-kustannukset?

Äänestä

Joo ja kovasti mainostettiin kuinka vuokrat on silti halvat. Unohtivat että kämpät on kuin jotain huumeluolia kun mitään ei ole tehty sitten rakentamisen.

Äänestä

Paljonko kaupungilla neliöltä vuokrat nousi, olisi kiinnostavaa tietää?

Äänestä

Kaupunki ei panosta yhtään vuokra-asuntoihinsa, rahaa kerätään mutta mitään muuta ei tehdä, juopot ja hampuusit asutetaan kaupungin kämppiin ja kaikki mahdollinen avustus niille! Jos öykkärinaapurit ei kelpaa niin muuta itse muualle! Se mitä nyt maksan kaupungin vuokra murjusta vuokraa ni olisin jo tovin maksanut omaa talolainaa takaisin hyvät summat, mutta kun ei oo ”vaki työpaikkaa” eihän tässä maailmassa sellasta enää olekaan.. Olis kiva jos rahansa vastineeksi saisi edes jotakin niin ei vituttas maksaa sitä vitun vuokraa joka kuukausi, asumiskelpoista asuntoa ja fiksuja naapureita, mutta sehän on liikaa vaadittu se...

Äänestä

Paraneehan asumisen laatu kun liikenne vähenee sekä saastutus kun Kaipola sulkee ovensa. Voihan laadusta maksaa enemmänkin?

Äänestä

joihinkin asuntoihi tehdään täysremontti toisissa hajoaa kaapinovet käsiin mitään ei ole tehty 20 vuoteen niille joihin on remontti tehty pitäisi olla hieman korkeampi vuokra

Äänestä

Juuri näin ja Jämsässä on kalliit vuokrat ja myytävät asunnot kuin muualla. esim Jyväskylässä

Äänestä

Pyykkituvat ja kuivaushuoneet pitäisi olla maksullisija paljon pestään muiden kuin omiapyykkijä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaupungin perinteinen joulukirje saapui tänään.
Vuokria korotetaan.
Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu