Keisarin älykkyys

Anonyymi

Olen monesti miettinyt, että kuka huutokauppa kolmikosta mahtaa olla älykkäin? Veikkaan kuitenkin etupenkin Erkkiä.

8

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sitä tyhmä tuollaista Keisarikuntaa pysty laittamaan pystyyn ja pysy pelissä mukakana vuosikausia. TV-ohjelmaakn on tehty jo toistakymmentä vuotta eikä loppupäätä näy. Kyllä se älyä ja osaamista vaatii - mitä ei noilla kirjoittelijoilla ole!

    • Anonyymi

      Ei siihen mitään älyä tarvita, kun muu tuotanto tekee kaiken suunnittelutyön, ja nämä tekee kuinka sanotaan, eivätkä huomaa tyhmyyttään kuinka heitä arvostellaan ja nauretaan. Kaikki ei tuollaiseen edes suostisi kenenkään pelleksi, mutta kun niinkuin he ohjelmien alussa sanoivat heillä ei ollut kuin kurjuutta, kunnes ohjelmatoimisto ajoi pihaan ja sanoi mitä tehdään. Ihmisinä heidän luonteensa tulivat hyvin esiin, ja nyt kannattaa säästää kovasti, kun katsojaluvut laskevat tarpeeksi La, niin koittaa ohraleipä ajat., mihin huutiksestakin olisi, kun suunsoitolla ,ei ihan pärjää.Markku taas on ihan oma lukuns.

      • Anonyymi

        Juuri näin! Möl_lis_köillä kävi tuuri, kun viisaammat ajoi pihaan. Huutiukkona pärjää niin kuin armeijassakin, kun tekee juuri niin kuin käsketään.


    • Anonyymi

      Huutiukolla on hyvät hillot eläkepäivien varoiksi. Ei taida kaikilla olla.

      • Anonyymi

        Elääkö noin ylipainoiset ihmiset eläkeikään asti?


    • Anonyymi

      Miksi sitten on ahnehtimassa lisää,, vai onko pelko persiissä, kun valot saammuvat, eikä kukaan halua kuparipannua nimmareilla? Kaikilla on ollut oma lehmä ojassa, kun oikeasti eivät mitään tavisten nimmareita kaipaa, vaan maksavat kun saavat naamansa telkkariin, ja toinen luulee olevansa joku kova julkkis.

      • Anonyymi

        On se kauheeta kun on varasto täynnä arvottomia luhmuisia kuparipannuja, kun valot sammuvat niin niitähän ei sitten kukaan osta


    • Anonyymi

      Ei kai simppelin liikeyrityksen perimisessä tarvitse ainakaan mensan jäsen olla? Vielä kun vaimolle on delegoitu hallinnollinen vastuu firmasta.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      221
      4086
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2583
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2295
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1400
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      876
    Aihe