Keisarin älykkyys

Anonyymi

Olen monesti miettinyt, että kuka huutokauppa kolmikosta mahtaa olla älykkäin? Veikkaan kuitenkin etupenkin Erkkiä.

8

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sitä tyhmä tuollaista Keisarikuntaa pysty laittamaan pystyyn ja pysy pelissä mukakana vuosikausia. TV-ohjelmaakn on tehty jo toistakymmentä vuotta eikä loppupäätä näy. Kyllä se älyä ja osaamista vaatii - mitä ei noilla kirjoittelijoilla ole!

    • Anonyymi

      Ei siihen mitään älyä tarvita, kun muu tuotanto tekee kaiken suunnittelutyön, ja nämä tekee kuinka sanotaan, eivätkä huomaa tyhmyyttään kuinka heitä arvostellaan ja nauretaan. Kaikki ei tuollaiseen edes suostisi kenenkään pelleksi, mutta kun niinkuin he ohjelmien alussa sanoivat heillä ei ollut kuin kurjuutta, kunnes ohjelmatoimisto ajoi pihaan ja sanoi mitä tehdään. Ihmisinä heidän luonteensa tulivat hyvin esiin, ja nyt kannattaa säästää kovasti, kun katsojaluvut laskevat tarpeeksi La, niin koittaa ohraleipä ajat., mihin huutiksestakin olisi, kun suunsoitolla ,ei ihan pärjää.Markku taas on ihan oma lukuns.

      • Anonyymi

        Juuri näin! Möl_lis_köillä kävi tuuri, kun viisaammat ajoi pihaan. Huutiukkona pärjää niin kuin armeijassakin, kun tekee juuri niin kuin käsketään.


    • Anonyymi

      Huutiukolla on hyvät hillot eläkepäivien varoiksi. Ei taida kaikilla olla.

      • Anonyymi

        Elääkö noin ylipainoiset ihmiset eläkeikään asti?


    • Anonyymi

      Miksi sitten on ahnehtimassa lisää,, vai onko pelko persiissä, kun valot saammuvat, eikä kukaan halua kuparipannua nimmareilla? Kaikilla on ollut oma lehmä ojassa, kun oikeasti eivät mitään tavisten nimmareita kaipaa, vaan maksavat kun saavat naamansa telkkariin, ja toinen luulee olevansa joku kova julkkis.

      • Anonyymi

        On se kauheeta kun on varasto täynnä arvottomia luhmuisia kuparipannuja, kun valot sammuvat niin niitähän ei sitten kukaan osta


    • Anonyymi

      Ei kai simppelin liikeyrityksen perimisessä tarvitse ainakaan mensan jäsen olla? Vielä kun vaimolle on delegoitu hallinnollinen vastuu firmasta.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe