Keisarin älykkyys

Anonyymi

Olen monesti miettinyt, että kuka huutokauppa kolmikosta mahtaa olla älykkäin? Veikkaan kuitenkin etupenkin Erkkiä.

8

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sitä tyhmä tuollaista Keisarikuntaa pysty laittamaan pystyyn ja pysy pelissä mukakana vuosikausia. TV-ohjelmaakn on tehty jo toistakymmentä vuotta eikä loppupäätä näy. Kyllä se älyä ja osaamista vaatii - mitä ei noilla kirjoittelijoilla ole!

    • Anonyymi

      Ei siihen mitään älyä tarvita, kun muu tuotanto tekee kaiken suunnittelutyön, ja nämä tekee kuinka sanotaan, eivätkä huomaa tyhmyyttään kuinka heitä arvostellaan ja nauretaan. Kaikki ei tuollaiseen edes suostisi kenenkään pelleksi, mutta kun niinkuin he ohjelmien alussa sanoivat heillä ei ollut kuin kurjuutta, kunnes ohjelmatoimisto ajoi pihaan ja sanoi mitä tehdään. Ihmisinä heidän luonteensa tulivat hyvin esiin, ja nyt kannattaa säästää kovasti, kun katsojaluvut laskevat tarpeeksi La, niin koittaa ohraleipä ajat., mihin huutiksestakin olisi, kun suunsoitolla ,ei ihan pärjää.Markku taas on ihan oma lukuns.

      • Anonyymi

        Juuri näin! Möl_lis_köillä kävi tuuri, kun viisaammat ajoi pihaan. Huutiukkona pärjää niin kuin armeijassakin, kun tekee juuri niin kuin käsketään.


    • Anonyymi

      Huutiukolla on hyvät hillot eläkepäivien varoiksi. Ei taida kaikilla olla.

      • Anonyymi

        Elääkö noin ylipainoiset ihmiset eläkeikään asti?


    • Anonyymi

      Miksi sitten on ahnehtimassa lisää,, vai onko pelko persiissä, kun valot saammuvat, eikä kukaan halua kuparipannua nimmareilla? Kaikilla on ollut oma lehmä ojassa, kun oikeasti eivät mitään tavisten nimmareita kaipaa, vaan maksavat kun saavat naamansa telkkariin, ja toinen luulee olevansa joku kova julkkis.

      • Anonyymi

        On se kauheeta kun on varasto täynnä arvottomia luhmuisia kuparipannuja, kun valot sammuvat niin niitähän ei sitten kukaan osta


    • Anonyymi

      Ei kai simppelin liikeyrityksen perimisessä tarvitse ainakaan mensan jäsen olla? Vielä kun vaimolle on delegoitu hallinnollinen vastuu firmasta.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      142
      2784
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      26
      2734
    3. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      175
      1555
    4. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      205
      1455
    5. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      310
      1371
    6. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      95
      1320
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      55
      1143
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1118
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1029
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      68
      1008
    Aihe