Kummallisia örkkijöitä

Ei todellakaan tarvitse olla äärioikeistolainen jos tuntee antipatioita Ohisaloa ja pienen piirin syytäjää kohtaan. Tarvitsee olla vain ihan tavallinen suomalainen, ei edes perussellainen.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mut JOKAINEN " JÄRJELLINEN" IHMINEN/SEN pitäisi ymmärtää, missä menee raja ja ymmärrys vakavaan UHKAILUUN ELI RIKOKSEEN . Niissä ihminen pilaa oman elämänsä lopullisesti aina ja niitä on liian paljon. Ja niitä JÄRJETTÖMIÄ on tosiaan tänäpäivänä liikaa !

Äänestä

Katos oikeen ihanko itse keksit

Äänestä

Ei tarvinnut ite keksiä, kunhan lukee uutisia ! Kaikki ei edes sitä aida HOKSATA ????

Äänestä

Yhteiskunnan turhimmat tyypit keksityn uhan kohteina . Naurattaa sillä heillä ei ole mitään merkitystä yhteskunnan toiminnassa ,

Äänestä
  • Olet aivan oikeassa. Mitä ihmeen virkaa Ohisalollakin on Suomessa? Syytäjänainen taas on lieassa kuin pässi. Tuohon vielä lisätään viherhoo ulkoministeri, aivan turhake. Ulkoministerin tulisi edustaa voimakkaasti ja perääantamattomasti isänmaamme etuja eikä toimia sosiaaliporttina kaikenmaailman pummiksipyrkijille. Minä olen sitä mieltä!

    Äänestä

On siellä eduskunnassa 200 tyhjäntoimittajaa ja avustajakunta.

Äänestä
  • Tyypillistä köyhän ajattelua!

    Äänestä

Vihreä Lanka on ainoa totuus ja ainoa vaihtoehto!

Äänestä
  • Se palaa pian loppuun ja laukaisee koko kerhon taivaan tuuliin. Hyvä niin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se palaa pian loppuun ja laukaisee koko kerhon taivaan tuuliin. Hyvä niin.

    Eipä välttämättä pala loppuun. Nuoret kannattavat joko persuja tai vihreitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eipä välttämättä pala loppuun. Nuoret kannattavat joko persuja tai vihreitä.

    Joo porukka jakautuu kahtia, kasvisruoka vai normaaliruoka?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei todellakaan tarvitse olla äärioikeistolainen jos tuntee antipatioita Ohisaloa ja pienen piirin syytäjää kohtaan. Tarvitsee olla vain ihan tavallinen suomalainen, ei edes perussellainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu