Ei enää Saarijärven S- markettiin

Anonyymi

Nyt on pakko kiertää, muuten ihan kohtalainen kauppa.
Aamupäivällä oli liian monta , etupäässä mies asiakasta ilman maskia, ja ihan kyttäämättä näin ettei viitsitty käyttää edes käsidesiä.
Harmittaa melko pirusti!

Stanan juntit!

4

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saman huomannut muuallakin , tietyn ikäiset miehet eivät jaksa pukea maskia , vai ollaanko liikenteessä ajatuksella " minähän en maskia laita, oon nääs tosi mies " !

    • Anonyymi

      No kun maskista ei ole iloa eikä apua jos muuten käyttäytyy järkevästi.
      Käsien pesu kotona eikä mitään suuhun ennen pesua.
      Se leviää halailussa, kätellessä ja muutenkin kiihkeässä läheisyydessä.
      Suomalaiset on erilaisia.
      Nuokin paikat missä sitä on levinnyt on lähinnä ählyjen sutinat ja demujen kokoontumiset. Kukaan fiksumpi ei tautia juurikaan saa.
      Olet nähnyt kaupassa siis fiksuja.

      Se maski muuten kerää pöpöjä itseensä ja siinä ne on sinun kasvojesi edessä.
      Viisasta?

      • Anonyymi

        Juurikin näin maski on vihonviimeinen pöpö pesä en todellakaan käytä.. Käsidesiä ja ne juoru hetket luurin kautta jos pakko päivitellä toisten tekemisiä


    • Anonyymi

      Ite oon pitänyt maskia nyt jonkun aikaa sokkarillakin, ja mies pitää jos on yhtäaikaa. Nyt panen sen kurssille kanssa, että pitää yksinkin käydessään, ei vaan minun mieliks, niinku ehkä ajattelee!
      Taas uusi tartunta täällä.ääk. Toivottavasti hänen läheiset pitää nyt karanteenia, ja pysyvät pois markkinoilta aikansa. Laittakaa joku ystävä kaupoille puolestanne; jookos?
      Uuraisilta, Äänekoskelta, Jyväskylästä, kohta Kyyjärveltä, niin ne virukset sitten joutuisi tänne tulemaan, jos ITE pidämme huolen ettei meistä kukaan tartuta, jos olemme jo saaneet sen. Voisi loppua "siihen paikkaan", niinku vanhat sanoo, mutta epäilen vähän. Kun on niitä, jotka otta löysästi tämän taudin NIIN KAUAN kuin tulee itelle / parhaille kavereille / perheenjäsenille. Ei taho ihmiset uskoa hyvällä.

      Jos laittas vähän kuin koko maan kiinni hetkeksi (= pari vkoa) , niin kutistuisi corona omaan sontaansa. Siitähän on sanottu monet kerrat. Sitten kun jostain alkaisi ulkomailta tänne uusi kierros, niin meillä olisi jo kokemusta tästä, ja jäljitys ja karanteeni käyttöön uudelleen, niin se loppuisi taas sekin.
      Sano mun sanoneen! Mutta ...kun se talous....! Hölönpölön.

      Tämähän se kalliiksi tulee, kun annetaan levitä kuin lietelanta keväisille pelloille.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      196
      6949
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      48
      2619
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2189
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1503
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      135
      1494
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1150
    7. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      35
      1091
    8. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1077
    9. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      17
      1075
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      981
    Aihe