Uskomus että miehet pettää ei ole oikein. Kuinka sokeita miehet on naisten pettämiselle? Kannattaa kyseenalaistaa naisten hyvyys tässä. Paikallinen nainen jonka mies ei tiedä naisensa reissusta. Toissa kesänä näin hämeenkosken paikallisessa oli hyvin läheisissä tunnelmissa vieraan miehen kanssa ja lähti taksiin miesporukan kanssa. Jälkeen päin kuulin tuttavapariskunnalta että oli ollut pitkä sänky yö tämän porukan ulkopaikkakintalaisen miehen kanssa.
Herätys veljet
15
2664
Vastaukset
no pettämisen taidon osaavat, ikävä kyllä ,miehet sekä naiset. Minulla on miesystävä Paimelassa ja tapaamme aika harvoin....hän jaksaa kertoo rakastavansa minua, mutta teot kertoo ihan muusta....on tavattava salaa milloin rouvaa ,milloin neitiä...ja hänhän ei omasta mielestään tietenkään petä....paitsi kaikkia vuorollaan. Miks ei toista voi kunnioittaa edes sen verran,et kertois suoraan osapuolille mikä on homman nimi.En toki halua mitenkään rajoittaa hänen elämäänsä,mutta rehellisyyttä todella toivoisin,kun hän sujuvasti valehtelee mietin et mikä tässä suhteessa on niin helvetin vaikeaa....miksei tää lopu kokonaan, miks pitää olla tämmönen tyhmä näennäis liitto. No teatterimaailma menetti meissä kaksi hiton hyvää näyttelijää.....
- Anonyymi
Olisko sinun tehtävä kertoa sille puolisolle siellä paimelassa mitä mies tekee? Voit saada miehen kokonaan itsellesi. Ja tuo petetty puolisokin saisi mitä ansaitsee, paremman miehen.
- Anonyymi
Kannattaa veljet kertoa tälle miehelle akkansa pettämisretkestä.
- Anonyymi
Kai se mies on jo saanu tietää HH reissusta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kai se mies on jo saanu tietää HH reissusta
Näin esittää kunnollista lasten äitiä, sossu työssä. Kun sille päälle sattuu lähtee varatun miehen työstettäväksi.
- Anonyymi
Kannattaa veljet kertoa tälle miehelle akkansa pettämisretkestä
- Anonyymi
Olen nusaissut varattua naista monasti.
- Anonyymi
Laittakaa vähän enemmän tietoa tiskiin
- Anonyymi
Kuolleen ketun nenät omaava
- Anonyymi
Taitaa olla sama H jonka minäkin tiedän käyneen yökylässä
- Anonyymi
Ravintola Wellis täältä se porukka lähti ja tämä varattujen miesten työstökone mukanaan
- Anonyymi
Onks tää se lyhyt pullee vahanaama
- Anonyymi
Ei taida olla tämä. Taitaapi olla aknea molemmissa päissä.
- Anonyymi
Tästä reissusta paljon kuulleena. Melekonen pienten lasten äiti, kun lähtee sille tielle.
- Anonyymi
Eihän tuossa mitään rikosta ole tapahtunut, korkeintaa moraalinen. Tuossa kuitenkin ovat saaneet kaikki sitä mitä ovat halunneet eikä väkisin kait ole mitään tehnyt. Tapahtuma on ollut vain Win Win ja kaikilla hyvä mieli, paitsi rva:n miehellä, lapset tuota tuskin ovat koskaan saaneet tietää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli399371"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn433955Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392644Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1272566Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1022509Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271977Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait161655Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331457- 711287
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1791177