onko sijaisvanhempien pakko saattaa itsensä ja toiset lapset koronatartunta vaaraan lapsen loman takia.bio-äiti ei anna periksi että tapaamista Helsigissä siirrettäisiin.hänellä kun oikeus tapaamisiin,riskeistä viis.
lasten pakkolomat
4
147
Vastaukset
- Anonyymi
Lapsi isän yksinhuoltoon- asumaan isälle; "lastensuojelun" viranomaiset ja sijaisvanhemmat linnaan!!!
- Anonyymi
sori,isä tässä tapauksessa kadoksissa,ei ole näkynyt eikä kuulunut kolmeen vuoteen,laitetaanko lapsi postipakettina isälle menemään viimeiseen tiedossa olevaan osoitteeseen kun ei tidetä minkä kaupungin seiniin nykyisin nojailee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sori,isä tässä tapauksessa kadoksissa,ei ole näkynyt eikä kuulunut kolmeen vuoteen,laitetaanko lapsi postipakettina isälle menemään viimeiseen tiedossa olevaan osoitteeseen kun ei tidetä minkä kaupungin seiniin nykyisin nojailee.
Lähivanhemman velvollisuus on lainsäädännön mukaisena pitää yhteyttä lapsen isään ja lopettaa perusteeton vastikkeeton elatus tarkoitushakuisena "yksinhuoltajana" Ilman lapsen tapaamisoikeutta eli asumista isällään, isän huollossa. Lapsi isän yksinhuoltoon- asumaan isälle; "lastensuojelun" viranomaiset ja sijaisvanhemmat linnaan!!!
- Anonyymi
olen myös törmäyskursilla pakkolomista,lapset lomalla vaikka vanhemmat jatkaa samaa soutaan joka päivä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1436334Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213290Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1172480Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12048Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191396- 811208