Ministerit viivyttää tahallaan rokotusten alkua. Se viive tappaa monia

Anonyymi

Koronarokotteiden myyntiluvat koko Euroopan alueella myöntää EU-komissio EMA:n tieteellisen komitean lausunnon perusteella.

Tuo on selvästi sanottu. Mutta Suomi on toista maata. Suomi alkaakin tekemään omaa byrokratiaa, koska koko Eurooppaa koskeva myyntilupa ei byrokratian mukaan kelpaa meillä tai ainakin sitä pitää ihan itse päästä pyörittelemään ennen ylimääräistä ja turhaa hyväksyntää. Sehän on jo hyväksytty !

Suomessa alkaa siis ihan erillinen koneisto rouskuttamaan jo valmiiksi tehtyä päätöstä. Virkamiehet/ ministerit ovat sopineet kulisseissa asian käsittelyajaksi 1-2 viikkoa. (Ovat myös sanoneet tuon 1-2 viikon rokotusviiveen johtuvan lääketoimittajista, mikä on valetta. Miksi ihmeessä he valehtelevat tappavassa, byrokraattisessa asiassa ? Omatunto ? )

Se on se aika, jonka rokotusten alku siis viivästyy. Se on samalla myös aika, jolla koronakriisi myös pitkittyy.
Kun kriisi pitkittyy se tarkoittaa viiveestä johtuvia turhia sairastumisia, turhia potilaita, turhia tehohoitoja ja turhia kuolleita. Se tarkoittaa myös turhia työttömiä, pakkolomia, konkursseja.
Kesällä laskettiin yhden sulkuviikon hinnaksi miljardi euroa.

Mikä sitten on tuo 1-2 viikon mittaisen viivytyksen aihe ?

Sen nimi on Covid-19-Rokotehankinta. Vaihe 2.
Asian voi katsoa ja kuunnella täältä yleareenasta ja erityisesti kohdasta 45 minuuttia.
https://areena.yle.fi/1-50699991#autoplay=true

Jos ministerit eivät käske ohittamaan tuota ihmisiä tappavaa byrokratiaa, niin sen seurauksia oli jo lueteltuna yllä.

Eniten turhaan kuolleiden verta käsissään on silloin oikeusministeri Anna-Maja Henrikssonilla, RKP, Pietarsaari. Painakaa valmiiksi mieleen "Verinen Anna-Maja".
Hieno mainos vaaleissa :)

Kaikilla ministereillä on silloin turhaan kuolleiden verta käsissään.
Sitä verta on myös presidentti Niinistön käsissä. Hän voisi julkisesti ilmoittaa kannattavansa byrokratian ohitusta tässä asiassa- tietää kyllä keinot- koskien myös kaikkia uusia, tulevia koronarokotteita.

Asialla alkaa nimittäin olla kiire.

6

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ministerit voivatkin joutua vastuuseen kansan myrkyttämisestä näillä raskasmetalleilla ja eläinperäisjäämistöillä (aivot/munuaiset/veri ym..ym.)

      Jos on joutunut rokotuskierteeseen on huono homma. Tarttui se sitä paitsi Poliokin 5 kertaa rokotettuun Suomessa 1994 ja potilas kuoli. Joukossa tartunnan saaneista oli vain yksi rokottamaton.

      Lampaita emme kaikki ole kuitenkaan. Osa meistä alkaa jo tajuta mistä moni sairaus ja vamma, jopa kuolemat ovat johtuneet!

      OLISI AIKA TEHDÄ VERTAILURYHMÄ (PUOLUEETON) JOSSA OLISI MUKAN EI-ROKOTETUT JA ROKOTETUT!
      Tämä on lääketehtaille vastenmielinen ajatus eikä haluta tehdä - fiksu ymmärtää miksi!!

    • Anonyymi

      Koska rokotus ehkä toimii yhtä huonosti kuin maskit, on viisasta katsoa miten monta kuolemaa mikin rokotus aiheuttaa. Pysytään kotona ja metsissä tammikuun puoli väliin niin, sitten rokotuksen saa ottaa ne uhkarohkeat, jotka haluaa lähteä ulkomaille.

      • Anonyymi

        Minusta nuo väitteet ovat täyttä valetta ja mielikuvitusta. Omat, vaatimattomat esitietoni perustuvat ihmisillä tehtyihin, laajoihin rokotetesteihin. Tietoja ensimmäisen ehdokasrokotteen vaikutuksista käsitellään parhaillaan Euroopan Lääkevirastossa EU:n laajuista käyttöönottoa varten. Heti sen jälkeen EU myöntänee rokoteluvan.
        Lupa rokotuksiin ao. rokotteella on jo annettu muutamissa maissa.
        Ehkä nuo maat ovat saaneet tietonsa rokotteen vaikutuksista jostain toisesta lähteestä kuin Sinä.

        Siis mihin tietosi perustuu ?
        - "Koska rokotus ehkä toimii yhtä huonosti kuin maskit"
        - "on viisasta katsoa miten monta kuolemaa mikin rokotus aiheuttaa."


    • Anonyymi

      Meneepähän vähemmän eläkkeisiin valtion rahaa.

      • Anonyymi

        Kyllä vaan. Jotenkin surullista kun nuo foliohatut rokotuksen kannattajat eivät välitä muista, lähimmäisen rakkaus on kadonnut ja varsinkin lapset ovat vaarassa noista rokotuksista.


    • Anonyymi

      Voisitko, aloittaja hyvä, lopettaa tämän hevonpaskan kirjoittelun?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7838
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3752
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1886
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1210
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1053
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      1003
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      837
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      792
    9. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      750
    10. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    Aihe