Kolmeen asuntoon tullut uusia naapureita kerrostaloon ..1.raakkuu jtn ihme lala lala laa hähää ölinätä yksinään 2.soittaa samaa kappaletta joka päivä täysillä ja 3 .huuto nauraa joka kuulostaa enemmänkin ulinalta ,aamusta iltaan ja yölläkin ja alin kerros asukas joka asunut vähän aikaa huutaa jollekkin parvekkeella kunnon viskiäänellä"sinä et n#ssi minua"t#hkamuna jne lähes päivittäin ..AH miten mukavaa
Ai että uusia naapureita
7
75
Vastaukset
- Anonyymi
Mukavaa että kerrot meillekin kuulumisesi, millainen palstan aktivointi seuraavaksi?
- Anonyymi
Meilläkin pari uutta naapuria. Kummallakin viiraa päästä. Pahat päihdeongelmat. Onneksi joulu muualla. Ens vuonna jää viettämättä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meilläkin pari uutta naapuria. Kummallakin viiraa päästä. Pahat päihdeongelmat. Onneksi joulu muualla. Ens vuonna jää viettämättä.
Niin täälläkin pari uutta naapuria, pahat päihdeongelmat. Tämä on tosin rivitalo, mutta ei se asiaa paranna. Ongelmaisten toiset seinänaapurit taisivat viettääkin joulun muualla, mutta minä vietin tässä ja yhtä helvettiä se tosiaan oli se joulunvietto.
- Anonyymi
Sellaista se on kerrostaloelämä.
- Anonyymi
Taas näin jännä aloitus !
- Anonyymi
AP voisi nauhoittaa noita tapauksia muutaman päivän ajan ja sitten kuskata kaiuttimet parvekkeelle ja luukutta minkä kaapeista lähtee.
Veikkaan että tulisi hiljaista... - Anonyymi
Aah, ihanaa kerrostaloelämää slummeissa nimeltään: Helsinki, Vantaa, Espoo, ks. linkit.
https://www.youtube.com/watch?v=0NDy6Rlijzo
https://www.youtube.com/watch?v=G5goISKPSH8
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741