Hyvää tekeviä hakukoneita

Anonyymi

6

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei. Hyvä että on näit vaihtoehtoja Googlelle. Itse käytän Startpagea ja DDG:tä. Startpage on yhtä hyvä kuin Google. Lisään nuo sinun linkittämäsi etusivulleni.

    • Anonyymi

      Googleen ympätty "tue lähiseudun yrityksiä" ym veroparatiisi-yrityksien mainontaa, jota joutuu ensin klikkailemaan, päästäkseen hakuun. Todella rasittavaa.

      Kiitos hakukonevaihtoehdoista, kertokaa niitä lisää, mikä on turvallisin, eli ei tyrkytä veroparatiisimainontaa, eikä kyttää ja urki ?

    • Anonyymi

      Näytti hyvältä nuo aloittajan kertomat hakukoneet, jos tosiaan merien suojelua ym aidosti voi vaikuttaa, pelkällä hakukoneen valinnalla, kyllä mieluummin. Alkaa tuo google-orjuus todellakin rasittamaan, kun se klikkauttaa jo veroparatiisiyrityksiä ym osallistuttaa väkisin, kaikenlaiseen epämiellyttävään.

      Pitäisi olla sellainen logo yrityksillä, josta näkisi, maksavatko yritykset veroja Suomeen ja ovatko aitoja yrittäjiä, eli tulevat omillaan, eli yrittämisellä toimeen, eivätkä ole vain ökyrikkaita perintö- ja veroparatiisipummeja, valtion ja kansan elätettäviä veroparatiisiyrityksiä.

    • Anonyymi

      Merten suojelua siis.

    • Anonyymi

      Taitaa tosiaan olla niin, että google kyttää ja seuraa, urkkii ja tallentaa kaiken, mitä hakukoneen kautta haet ja mille sivustoille menet, kun menin aloittajan kertomien sivustojen kautta, oli ihanan hiljaista ja rauhallista, ei ollut jatkuva hurina koneessa, kun seurataan.

    • Anonyymi

      Lisää vinkkejä hakukoneista ja niiden käytöstä tarvitaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      192
      5142
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      36
      4533
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      11
      3171
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      263
      3092
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      159
      3012
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      54
      2568
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1903
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      1886
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      23
      1825
    Aihe