Olen 54 v mies. Muutaman vuoden vaivannut pään herkkä hikoilu ja pahenee vaan. Varsinkin talvella ikävää, kun sitten pää kylmenee, kun se on märkä.
Hyvin vähäinen liikunta aiheuttaa tuota. Testo -arvoni on myös alarajoilla ilman oireita vai johtuneeko nimenomaan hikoilu tuosta? Kilpirauhasen osaltaa lievää vajaatoimintaa.
Pään hikoilu
2
219
Vastaukset
- Anonyymi
taitaa kuulua meidän ikäisten teston laskuun, kilpiraus arvoista tiedä mitä oideita se tuottaa,
- Anonyymi
On hyvä tietää, että moniin sairauksiin liittyy liiallista hikoilua. Näitä ovat muun muassa kilpirauhasen liikatoiminta, pari muuta harvinaista hormonisairautta, erilaiset kytevät tulehdustaudit, jopa jotkin syöpämuodot. Silloin yleensä koko keho hikoilee ja hikoilua on ilman ruumiillista rasitustakin. Yleissääntönä näissä sairauksissa on, että hikoilun lisäksi on muitakin oireita, kuten laihtumista, väsymystä, vetämättömyyttä, tiheä sydämen sykettä. Jos liialliseen hikoiluun liittyy muita vaivoja eikä tunne itseään terveeksi, on syytä mennä lääkäriin.
Hyvä terveys lehdessä on vastattu sun ikäiselle noin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad691265- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että351737- 116690
- 53673
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76592
- 56584