Oletteko tyytyväisiä vihreiden linjasta?Pitäisikö Haavistoa kumartaa? Meidän Suomessa rikollisten kuuluisi joutua vastuuseen teoistaan. Sama laki ei kuitenkaan koske kaikkia, varsinkaan vihreitä. Luulevat että he saavat tehdä mitä haluaa, koska ei näihin puutu kuitenkaan kukaan. Hallitus kun roikkuu löyhässä hirressä ei ole varaa enää mihinkään. Jyväskylä on vielä oikein vihreiden mekka, haluatte että vihreät lainkiertäjät istuu valtuustossa. Suotaisi äänestää ensi kerralla fiksummin.
Jyväskylä eikö hävetä?
23
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei hävetä yhtään me vihreät luomme uuden Nokian ja Jyväskylä pääsee alta aikayksikön talousveloistaa..
- Anonyymi
Ei pidä tarvitse Haaviston edessä kumartaa mihinkään suuntaan.
- Anonyymi
Hyväveli systeemi toimii.
Suomessa laki ei ole sama kaikille.
Kansalaisten oikeustaju koetuksella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyväveli systeemi toimii.
Suomessa laki ei ole sama kaikille.
Kansalaisten oikeustaju koetuksella.Haavisto on nauttinut kuppikakkuja tahtoo ne ministerin puheet mennä vähän raiteilta.
- Anonyymi
Joko Haavisto on äärioikeiston listalla?
- Anonyymi
Enpä kerro
- Anonyymi
Vasarat on jo käyty ostamassa paikallisesta rompeliikkeestä.
- Anonyymi
Valkokaulus rikollisuus on eduskunnan suojeluksessa jos kyseessä on puolue jolla on merkitys hallitusyhteistyössä .
- Anonyymi
Äärioikeistossa listaa pitävät MIEHET eivät likaa käsiään sellaiseen poikaan.
- Anonyymi
Ainut virhe minkä haavisto teki, oli yrittää auttaa hädänalaisia lapsia tässä natsi-landiassa.
- Anonyymi
Niin. Kaikki ei terroristimyönteiset ovat natseja.
- Anonyymi
Hienosti kirjoitettu salaattia rouskuttavalta teiniltä. Jos nyt kuitenkin katsoisit vähän mitä puhut. Enempi ongelmia taitaa olla äärivihreiden kanssa kuin yhdenkään natsin..
- Anonyymi
Rikollinen Pekka Haavisto eroa.
- Anonyymi
Seksuaalirikos Jyväskylä, ketä saamme tästäkin kiittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seksuaalirikos Jyväskylä, ketä saamme tästäkin kiittää.
Mitä ovatko vihreät silläkin tiellä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä ovatko vihreät silläkin tiellä?
Vihreät yhdessä on ajamassa näiden kultapoikiensa asioita Suomessa. Ei kuulostanut kovin suomalaiselta nimeltä.
- Anonyymi
Vihreiden politiikka johtaa kurjuuteen ja kaaokseen. Vaikka asuisimme takapuolet paljaana puun oksalla käpyjä syöden, emme pysty estämään maapallon lämpiämistä. Kaikki Suomen puolueet kannattavat hienon luontomme suojelemista, mutta vain harva pyrkii parantamaan suomalaisten hyvinvointia.
- Anonyymi
Vihreät tiedetään vaan kahdesta asioista-isisnaisten hyysäämisistä ym matuista sekä seksuaalisten vähemmistöjen edunviejä puolueena-muuhun heistä ei ikinä olekaan,vääriä arvoja.
- Anonyymi
Vihreiden, vasemmistoliiton, SDP äänestäjistä suurin osa ovat työttömiä, alkoholisteja, narkomaaneja, eläkeläisiä, sairaita tai muuten heikkokuntoisia ihmisiä, peräkammarin poikia ja peräkammarin tyttöjä.
- Anonyymi
Laista ei kannata puhua sillä se on tuomarin mielivaltaa , riippuen tietenkin hänen poliittisesta perimästään lapsuuden kotioloista . Vihreiden omahyväisyys muista välittämättä on näkynyt jo ajasta kun Lipponen valitsi heidät hallintoon . Viervasemmistolaisuus / on kommunismin alkeiskurssi .
- Anonyymi
Kyllä. Enemmistö halusi vihreät valtuustoon kaikkien entisten kähmijä nuuskamuiskusten tilalle.
Emme heitä tänne kaipaa ja menkööt eläkkeelle. - Anonyymi
Käsittämätöntä tällainen maaninen vouhotus yhteiskunnan asioiden hoidosta.
Pitäisiköhän hakeutua hoitoon, jos näin paljon siitä kiihottuu. - Anonyymi
Mikähän kaupunki olisi tosissaan ajamassa kotimaisten tarpeita ensimmäiseksi kuntoon. Jyväskylästä tullut punaviheriön kasvualuetta
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.623762Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883149Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin792374Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141620Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m671367- 891223
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä401151Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11011Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55995- 47972