Menipä hyvä kamera rikki. Valottaa ulkokuvat pahasti yli, lähes täysin kirkkaiksi. Sisällä vähässä valossa salamalla tai ilman toimii oikein. Ulkokuvatkin valottaa oikein, kun zoomaa noin puoliväliin zoom-aluetta tai yli sen. Mutta siis laajakulma-alueella ei tule kuvia. Mitkään säädöt tms ei auta.
ONKO muilla samanlaisia tai samantapaisia kokemuksia? Mikä voisi olla vika, mitä huolto maksaisi? On nimittäin juuri mennyt vuoden takuuaika umpeen. Onko se ehdoton, mitä sanoo kuluttajansuoja? Kokemuksia!
ONKO muilla samanlaisia tai samantapaisia kokemuksia? Mikä voisi olla vika, mitä huolto maksaisi? On nimittäin juuri mennyt vuoden takuuaika umpeen. Onko se ehdoton, mitä sanoo kuluttajansuoja? Kokemuksia!
Vastaukset 3
Vanhimmat
joo, ei ole kokemuksia kyseisestä ongelmasta, mutta takuusta kllä on. lähetin laitteen takuuhuoltoon, koska etu kantta avattaessa ilmestyi ruutuun error-ilmoitus. kameran takuureissu kestikin sitten 10vkoa, että ei kovin lyhyt reissu ollut, kamera kyl toimii taas
Objektiivi jumittui ulos eikä sisään sitten millään. Näyttöön tulee virheilm. error MF00C, mitä lienee tarkoittaa? Onko lähin hupoltopaikka Ruåtsissa?
vieläkö tarvit apua? sattui sama. Toimi näin:
siirrä sulkija linssiä vasten, vedä takaisin kuvaus asentoon, odota kunnes sininen nayttö virheilmotus tulee, odota että piippaus loppuu, vedä linssi kokonaan ulos ja "Heureka" se toimii taas. Spade