Kymppikatto mainostaa monella "julkkiksella" firmaansa (mm.Mieto) , mitkä remontit tehneet monen miehen voimin ja varmaan ilmaiseksi.
Totuus on toinen, mitään takuuta ei remontilla ole. Minkäänlaista hyväksyntää / loppukatselmusta tms. työlle ei tehty, lasku tuli kyllä nopeasti, seuraavana päivänä sähköpostissa, 7pv netto.
Eivät tule katsomaan ja korjaamaan vikoja vaikka olen pyytänyt.
Vain 2 miestä tekemässä kattoa, kantoivat yksin pitkiä peltejä = pellit venyy ja katolle 1 vetäessä myös paljon naarmuja. (kats. as. ohje pelleille vaikkapa Wecman)
Peräkärrillä kuskasivat tavaraa ja vanhat pellit pois , isä poika ja peräkärri on ja pysyy. Työturvallisuus tois arvoista, matala kaide turvana 2 sivulla - ei tätä päivää
KYMPPIKATON laatu / takuu, OLEMATON
11
1020
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi meille ei tulleet tekemään tarjoustakaan, jälkeenpäin kuulin kanssa huonoa kymppikatosta, mm. remontit kestää pitkään,kun vaan 2 ukkoa töissä ? mikä ei minkään peltien valmistajan ohjeiden mukaan pitäisi olla mahdollista - pellit vääntyy/venyy/kolhiintuu ja naarmuuntuu kun yksin katolle vedetään
- Anonyymi
Kyllähän tuon luokan remontilla joku takuu on pakko olle. Yhteyttä vaan uudestaan kymppikattoon - kuluttaja asiamieheltä kannattaa kysyä
- Anonyymi
Aika ihmeellistä jos ei ota mitään vastuuta tekemisistään. Lyhet on jäljet sellaisella työllä.
Huomasin kymppikaton mainoksen jossa kertovat "avaimet käteen, takuutyönä" , tuo lienee vain mainos kikka, jos työtä ei hyväksy asiakas ja vikoja tulla korjaamaan.
Lyhytnäköistä toimintaa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika ihmeellistä jos ei ota mitään vastuuta tekemisistään. Lyhet on jäljet sellaisella työllä.
Huomasin kymppikaton mainoksen jossa kertovat "avaimet käteen, takuutyönä" , tuo lienee vain mainos kikka, jos työtä ei hyväksy asiakas ja vikoja tulla korjaamaan.
Lyhytnäköistä toimintaaMitä sitä kattoa ihmettelee jälkikäteen jos tehdään kerralla ja kunnolla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sitä kattoa ihmettelee jälkikäteen jos tehdään kerralla ja kunnolla?
Niinpä, JOS tehdään kerralla ja kunnolla, kymppikatto EI näin tee. Vaikka mainostavat takuutyötä eivät tule edes katsomaan tumpelointejaan vaikka monesti pyytänyt. Kyllä yli 20000e remontilla jonkinlainen takuu ja asiakkaan hyväksyntä työstä pitäisi olla
- Anonyymi
Oletko kokeillut kuluttaja asiamiehen kanssa keskustelua ?
Tämä firma käsittääkseni saanut "tuomion" työturvallisuus rikkeistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko kokeillut kuluttaja asiamiehen kanssa keskustelua ?
Tämä firma käsittääkseni saanut "tuomion" työturvallisuus rikkeistä.Kymppikatolla vain 2 miestä tekemässä remonttia. Yksin ei kuulu peltejä kanniskella. Meillä jäi paljon sanomista, ennen maksua ei oikeen ehtinyt ja voinut jälkeä tarkistaa kun satoi räntää. Maksun jälkeen naarmuisten peltien vaihtaminen ei enään kiinnostanut.
Lyhet jäljet tälläisellä toiminnalla, kyllä sana kiirii asuinalueella
- Anonyymi
Takuu on laajennus normaalille kaupanvastuulle eikä päinvastoin.
Jollei maksuajasta ole sovittu, maksaa voit 30 päivän kuluttua laskusta.
Juha Mieto ei kattoa asenna, vaikka esiintyy mainoksessa. - Anonyymi
Kymppikatto ylennettiin kuluttajariitalautakunnan mustalle listalle
Ei sinne jokainen yllä - Anonyymi
On siellä muutama muukin.
- Anonyymi
Mikä katon korjaaja on ? En löytänyt .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1822698- 1952217
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1772026- 1721884
Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1261874Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise321725Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,731355Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1791315Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1721260Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c801201