Nokkahihna

Onko jollakin tietoa/kokemusta cherryn nokkahihnasta jos pääsee katkeemaan tekeekö isoakin hallaa koneelle? Kun olen kuullut semmosia juttuja että kaikki koneet ei turmelu niin pahasti???
5348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Cherryyn laittaa 205/55R16 vai 215/50R61 renkaat?

Äänestä
  • Mulla on 185/60R14 ja on ihan riittävästi, ei siellä paljoo isommata mahtuis edes pyörimään, ainakaan takapäässä.

    Äänestä

Mikähän mahtaa olla cherryssä vikana kun tehot on pannassa?

Olisiko katalysaattori??

Äänestä
  • Kaasarin säädöt pielessä.

    Äänestä

1. KILAHTAA koko KONE !!!!!!!
Vaihda hihna ja kiristimet ajoissa, helppo juttu ja aikapaljon halvempi kuin koneremppa.....

2. Miks laittaa mopoon auton renkaita ???? ei ainakaan paranna jo huonoja ajo -ominaisuuksia,,
max 185 ,,ei mosse parane renkailla

3. ei voilla panteessa kun ei siinä ole tehoja mitä pantata... !!!!! KAT -ei syö tehoja ,korkeintaan nimellisesti...
Kone väljä ? SÄÄDÖT perseellään ....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cherry kirjoitti:

Onko jollakin tietoa/kokemusta cherryn nokkahihnasta jos pääsee katkeemaan tekeekö isoakin hallaa koneelle? Kun olen kuullut semmosia juttuja että kaikki koneet ei turmelu niin pahasti???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu