On chromepohjainen, mutta tökkii. https://postimg.cc/06zn931p
Ylimmäinen firefoxilla tiukalla turvatasolla, mutta alimmainen SRWare Iron selaimella, mutta jostain syystä SE EI saa yhteyttä tuohon osoitteeseen: [aukioloajat.com]
SRWare Ironista olen ottanut turvatason kokonaan pois, evästeet kaikki hyväksynyt, kaikki lisäosat yksitellen poistanut käytöstä, mutta mikään ei auta. Tuota osoitetta se ei löydä, mutta firefox löytää vaikka on tiukimmalla suojaustasolla, kaikilla lisäosilla, jotka ovat hyvin samanlaisia molemmissa?
Mistä tässä voi olla kysymys? Linkkiyhteys oli kyllä päällä, jotta sitäkään ei voi syyttää.
SRWare Iron selain?On chromepohjaonen
12
248
Vastaukset
- Anonyymi
Jostain syystä myös srware ironissa on tavallinen lukon kuva, kun taas firefox tulkitsee osoitteen punaisella poikkiviivalla lukon yli - mitä lie tarkoittaneekaan.
- Anonyymi
" punaisella poikkiviivalla lukon yli "
kertoo "Yhteys ei ole suojattu"
Osoitteen tilanteen saa selville kun vie hiirulaisen kursorin lukon päälle.
Esim tällä sivulla kertoo " Todentaja Amazon"
- Anonyymi
https:// ja http:// kikkailua avaajalta.
- Anonyymi
Meinaatko, että jos siihen osoitteeseen lisää tuon yhden kirjaimen, se toimii?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meinaatko, että jos siihen osoitteeseen lisää tuon yhden kirjaimen, se toimii?
En, vaan otetaan molemmista pois, ja hyväksytään suojaamattoman sisällön näyttäminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En, vaan otetaan molemmista pois, ja hyväksytään suojaamattoman sisällön näyttäminen.
Eli sallitaan Googlen ja muiden seurata ja tarkastella selaimella tapahtuvaa sivusto vierailuja, koota ja tallentaa selväkielisenä, sivuston ja sinun kesken tapahtuva tiedonvaihto, kirjata ylös mistä tulit ja minne menit ja mitä teit sivustolla.
Niin iso vaikutus on yhdellä kirjaimella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meinaatko, että jos siihen osoitteeseen lisää tuon yhden kirjaimen, se toimii?
LYHYESTI
Vaikka on olemassa huonoja selaimia, jotka hyväksyvät muitta mutkitta suojaamattoman selailun (http://) ei sinun ole pakko niitä käyttää.
- Anonyymi
Tuollaisia marginaaliselaimia on turha alkaa edes kokeilemaan.
- Anonyymi
Jep. Ei mitään järkevä. Kannattaa pysyä suosituissa selaimissa..
- Anonyymi
Jäi vähän epäselväksi, mikä oli marginaaliselain ja mikä selain hyväksyi suojaamattomat yhteydet muitta mutkitta ja niin edelleen.
- Anonyymi
Sellainen mitä harva käyttää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sellainen mitä harva käyttää.
Höpö höpö. mistään varmenteesta ei ole ensinkään kysymys, vaan siitä, ettei selain LÖYDÄ sivua!
Tottahan se ilmoittaisi että joku varmenne puuttuu, jos se sen sivun löytäisi mutta kun EI LÖYDÄ sivua ensinkään!
Tästä on ollut alusta alkaen kysymys ja tämä on vähintäänkin outoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20611881- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596293Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1745215- 564967
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504508Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164418- 1193906
- 823405
- 531937