Ihan mielenkiinnosta kyselen. Itse oon murrosikäinen poika enkä halua et äiti tuppautuu mukaan saunaan kun hän huomauttelee kaikista muutoksista sitten mun kehossa mitä murrosikä tuo tullessaan. Itse saunon mieluiten yksin sillä silloin saa touhuta sielä saunassa ihan mitä haluaa, mutta jos isä sattuu olemaan kotona niin ei se paha oo jos hän tulee, kun hän ei mitään ala mistään kommentoimaan. Äitini menee sit isosiskoni kanssa saunaan ja sinne eivät sitten yhtä aikaa mua ja isää päästä. Äidillä ja isällä on sit vielä tän jälkeen oma saunahetki jonne multa ja isosiskolta on ehdottomasti pääsykielletty. Onko tää jotenkin outo toimintatapa et koko perhe ei sauno yhdessä? Sukulaiset ainakin ihmettelee. He sanoo et sauna on se paikka jossa riidat sovitaan ja omat kuulumiset kerrotaan. Puitakin kuluu enemmän.
Miten on? Nolottaako tyttöjä saunoo esim isänsä kanssa kuten mun isosiskoa tai nolottaako muita poikia saunoa äitinsä kanssa niin ku mua?
Onko teidän mielestä sillä väliä et kumpi vanhempi tulee saunaan mukaan vai saunotteko yksi?
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
enpä tiedä varmaanki iha normaalia koska varmaan sulla alkais seisoo ku näkisit siskos :D
- Anonyymi
No kyllä oot ihan oikees et alkais varmaa seisoo kun siskoni alasti näkisin. Joskus naapureiden saunassa kaikki oltiin yhtä aikaa ja silloin mulla alkoi seisomaan kun näin siskoni ja vielä sitten naapurin saman ikäinen tyttö tuli sinne. Piti lähtee suihkuttaa kylmää vettä sukukalleuksien päälle että laski. Outoa kun silloin ei ollut murrosikäkään viel kunnolla alkanut. Tää saunakerta oli ainut kerta kun koko perhe on kerralla saunassa ja vielä osa naapuriperheestäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kyllä oot ihan oikees et alkais varmaa seisoo kun siskoni alasti näkisin. Joskus naapureiden saunassa kaikki oltiin yhtä aikaa ja silloin mulla alkoi seisomaan kun näin siskoni ja vielä sitten naapurin saman ikäinen tyttö tuli sinne. Piti lähtee suihkuttaa kylmää vettä sukukalleuksien päälle että laski. Outoa kun silloin ei ollut murrosikäkään viel kunnolla alkanut. Tää saunakerta oli ainut kerta kun koko perhe on kerralla saunassa ja vielä osa naapuriperheestäkin.
eihän tossa mitään outoa ole sikiölläkin seisoo
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1179972Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki785016Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694832Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73290Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j142507Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071730Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551550- 471536
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591454Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661392