Olen valjastanut windowsin linuxini orjaksi ajamalla windowsia virtuaalikoneessa linuxin alla.
Tämä windows on lisäksi piilotettu AES256 salausjärjestelmän alle, ja vielä kahdennettu RAID1 varmennuksella, mikä kumpikan ei windowsissa ole mahdollista.
Nyt voin huoletta ajaa erilaisia varmuuskopiota eri sovelluksista vapaasti ja kukaan ei saa yhtään mitään selville!
Olen lisäksi alistanut tämän windowsin käyttämään vain salattua VPN -yhteyttä, niin kukaan ei edelleenkään saa selville yhtään mitään.
Tulee kiva joulu kun on niin paljon varmuskopioita kokeiltavana!
Windows on Linuxin orja...
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mullakin Linux:ssa virtualBoxin alla ajossa Windows 7 Ultimate. Ei aja enää normaalissa koneessa joten sain toimimaan virtuaalikoneessa. Ei tosin ole avainta aktivoimaan. Meneekö lukkoon 30 pv:n kulutta vai esim. pyytää aktivointi avainta ?? Ainakin tuli kunnolla päivityksiä. Hitaasti kuten Tubutiimen tyyliin kuuluu. Melkein 1.5 Gt päivityksiä. Mutta onneksi on kunnon GNU/Linux :)
- Anonyymi
aktivointiavaima saa ostettua netistä 9,95e hintaan.
- Anonyymi
Linux on Windowsin orja...
Olen valjastanut linuxini windowsin orjaksi ajamalla linuxia virtuaalikoneessa windowsin alla.
Tämä linux on lisäksi piilotettu AES256 salausjärjestelmän alle, ja vielä kahdennettu RAID1 varmennuksella, mikä kumpikan ei linuxissa ole mahdollista.
Nyt voin huoletta ajaa erilaisia varmuuskopiota eri sovelluksista vapaasti ja kukaan ei saa yhtään mitään selville!
Olen lisäksi alistanut tämän linuxin käyttämään vain salattua VPN -yhteyttä, niin kukaan ei edelleenkään saa selville yhtään mitään.
Tulee kiva joulu kun on niin paljon varmuskopioita kokeiltavana!- Anonyymi
Aikaisimpa heräsit, ja vielä lauantaina. Aamulypsyllekö?
- Anonyymi
"Avointa koodia pidettiin tietoturvallisena – haavoittuvuuksien löytämiseen kuluukin käsittämättömän pitkä aika. 12.12.2020 13:03. Avoimen koodin ohjelmien on katsottu olevan tietoturvallisia juuri avoimuutensa vuoksi, sillä ongelmat voidaan havaita ja korjata nopeasti. Käytännössä tämä ei pidä paikkaansa, ilmenee GitHubin raportista. Avoimen koodin ohjelmistojen on usein sanottu olevan kaupallisia turvallisempia, koska niiden lähdekoodi on kenen tahansa tutkittavissa. Ongelmat huomataan nopeasti, sitten ne korjataan ja kaikki on taas hienosti. Kaunis käsitys ei ihan vastaa todellisuutta, ZDnet kirjoittaa.
Koodiarkistopalvelu GitHub on tutkinut asiaa ja päätynyt karulta kuulostavaan tulokseen: haavoittuvuuden löytäminen avoimen koodin sovelluksesta kestää yli neljä vuotta, keskimäärin. "- Anonyymi
Kaikki muut käyttöjärjestelmät käyttävät myös avoimen lähdekoodin kirjastoja, myös android, windows, playstation, xbox, jne....
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476