Me turvataan niille hyvä toimeentulo joilla se jo on! Leikkaamme köyhiltä ja annamme yrittäjätitteliä käyttäville, jotka maksaa 28prossaa veroa siitä mistä maksavat. Ja näin käy myös vasemmistohallituksen aikana, kokoomus kun ois annettais tukia vielä enemmän. Sitte nuo yrittäjät vaatii kohta tukiin leikkauksia työttömille jne. Katsokaa kuin käy. Media tukee tuota, koska saa rahoituksen niiltä.
Suomen poliisi ja oikeuslaitos kyyläävät näpistäjiä. Varastat kaupasta ruokaa niin löydät itsesi käräjiltä. Poliisin älykkyysosamäärä ei riitä tutkimaan muita rikoksia kuin näpistyksiä ja tieliikennerikoksia. Saavat helpot merkinnät tehokkuudestaan. Auta armias jos kyse on korruptiosta tai veronkierrosta niin poliilla menee sormi suuhun. Mitäpä miljoonista jotka on vaikea näyttää toteen keskitytään verilättynäpistykseen.. Kehtaavatkin kävellä niin polleana saamattomat idiootit. Jotka turvaa vain hyvän elannon niille joilla se jo on. Kokoomus nauraa. Media jauhaa kauppiaiden ahdingosta ja apteekkarien kovasta kohtalosta.
Maanpuolustus. Hävittäjähankinnat on muka auki. Kaikki tietää, jotta ne otetaan jenkeiltä, jotta kokoomus pääsee natoon Suomen viemään. Viis siitä, että hävittäjät on ammuttu alas korean sodasta lähtien maasta ilmaan ammuttavilla ohjuksilla. Mutta jos Suomi lähtee seuraavaan "irakiin" mukaan niin tarvitaan hävittäjiä. Onneksi hävittäjät ovat halpoja ja lobbaavat ex-poliitikot ja kokoomuslaiset tienaavat. Maasta ammuttavista ohjuksista media ei saa puhua.
Poliitikkojemme pennut ovat niin hemmoteltuja ja tyhmiä. Jotta ne on saatava yksityiskouluun. Niille ei käy kunnallinen koulu. Vähintään pitää järjestää ne kunnan parhaaseen oppilaitokseen vaikka kuuluisivat muualle..
Terveydenhuolto on tarkoitettu varakkaille. Kokoomus haluaa sijoituksilleen rahaa mehiläisen osakkeenomistajina. Ajetaan julkinen sektori alas niin tuotto kasvaa. Ei hoideta kuin rikkaat, tuotto kasvaa. Kokoomuslaisia poliitikkoja mehiläinen työllistää yllättävän paljon. Media vaikenee.
Suomi on tutkimusten mukaan maailman vähiten korruptoitunut maa. Ainoa selitys tälle on että olemme lahjoneet tutkimusten tekijät. Kokoomus ja muut poliitikot kiittävät. Poliisimme on todella tehokas näpistyksissä. Poliisille iso hatunnosto kaiken mahdollistajana ja medialle toteutuksen kehumisesta.
Tyhmä, tyhmemp,i suomalainen.
Suomalaisuuden tuho media
3
157
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712963
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792138
- 951956
- 321702
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191195