Hoi sinä siellä jolla on ihastuksen tai rakkauden kohde, mutta ei vielä omanasi. Tiedätkö missä hän viettää joulua ja millä lailla? Tapaatko kenties Häntä joulun aikaan?
Missä ja miten Hän viettää joulua, tiedätkö?
9
297
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedän hyvinkin, olemme jutelleet joulun vietosta. Valitettavasti en kuulu hänen jouluunsa tänäkään vuonna. "Näemme" seuraavan kerran tammikuussa ..
- Anonyymi
Tiedän koska kysyin. Hänkin kysyi suunnitelmistani, taisi olla vain kohtelias vastakysymys. Eihän tästä mitään tule, kunhan teeskentelen itselleni romanssin puutteessa. Teen uuden vuoden lupauksen siirtyä eteenpäin.
- Anonyymi
Ei aavistustakaan, kun ei ole enää mitään kontaktia. Pohdin juuri tänään miltäköhän tuntuisi tavata hänet näin pitkän ajan jälkeen, olisiko se tunne vielä olemassa vai olisiko tapaaminen kiusallista tai neutraalia. Mahdotonta tietää, tuntuu kuin se olisi tapahtunut jossain toisessa elämässä. Luulen ettei hän enää muistele koko asiaa, koska ei ole lähettänyt edes hyvän joulun toivotusta.
- Anonyymi
Oletko sinä lähettänyt? Ehkä ajattelee samoin sinusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä lähettänyt? Ehkä ajattelee samoin sinusta.
En ole lähettänyt. Voi ajatellakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole lähettänyt. Voi ajatellakin.
No vielä ehdit.
- Anonyymi
Enpä tiedä en, ei olla nähty pitkään aikaan. Todella pitkään aikaan. En tiedä mitä hänen elämäänsä kuuluu. Ehkä vielä tapaamme, jollei muualla niin prideilla sitten joskus kun normaali elämä jatkuu..
- Anonyymi
Eläpä luovuta, kun tiedät varmasti hänenkin tunteet. Jos olet Hän, niin tiedät. Muussa tapauksessa en sano mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eläpä luovuta, kun tiedät varmasti hänenkin tunteet. Jos olet Hän, niin tiedät. Muussa tapauksessa en sano mitään.
Samoja ajatuksia välistä koen. En luovuta hänen suhteensa. Se ei tule kysymykseenkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135