https://yle.fi/uutiset/3-11700573
Yhä lisää näitä tapauksia tulee.
Tässä yksi syy miksi olen kirkosta eronnut jo vuosia sitten.
Yhä lisää näitä tapauksia tulee.
Tässä yksi syy miksi olen kirkosta eronnut jo vuosia sitten.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juuri tällaiset pervopedofiilit hakeutuu työskentelemään aloille joissa saavat olla alaikäisten kanssa tekemisissä. Ihan alun pitäen suunniteltu juttu.
Suomessa riittäisi pohjattomia soita!! ..sen verran pistää vihaksi, tuota ei voi käsittää.
Pitää olla poliiseilla lehmän hermot kun näkevät tuollaisen liki paikan päältä kaikkine törkeine materiaaleineen. Luulisi että mielessä käy jo pahat ajatukset.
Eipä nyt yleistetä kumminkaan
Mitä yleistämistä tuo on? Yritä ymmärtää lukemasi.
Jaahas. Ylläpito on sitten poistanut viestin jossa oli pari linkkiä joiden takana oli päätekijöiden kuvat. No, googlettamalla naamat löytää jos joku on kiinnostunut.
Aika typerää poistaa kuvat kun ne on julkisesti nähtävillä mediassa.
Emme me rosvojen naamoja tarvi mutta avointa yhteiskuntaa tarvitaan,jossa ongelmia ei lakaista maton alle eikä vaieta kuoliasksi niinku monissa lahkoissa edelleen on tapana.
Mitä tämä avoin yhteiskunta auttaa? ..ei yhtikäs mitään. Avoimesta yhteiskunnasta on höpötetty jo vuosikymmeniä ja silti ollaan samassa pisteessä.
Ei auta muu kuin kovemmat tuomiot, kuolemanrangaistus takaisin! Vankilat pakkotyölaitoksiksi joissa yhdestä kunnolla tehdystä työpäivästä vähenee yksi päivä tuomiota.