Kelkkareitit
Ollaan tulossa uudenvuoden aikaan Ukkohallaan lomailemaan, hiihtämään ja kelkkailemaan. Omat kelkat tuodaan mutta bensat ja ruoat ja viinat yms ostetaan Hyrynsalmen kirkonkylältä tullessa. Ja käytetään kasvomaskia ja pidetään turvaväliä. Kysymys kuuluu että missä kunnossa ovat kelkkareitit?
5
119
Vastaukset
- Anonyymi
Vähissä on lumi. Ja epävarmat jäät.
- Anonyymi
Mutta joku onin sitä mieltä, että kelkkareitit on totella huonossa kunnossa. En tiiä, ajelen muualla.
- Anonyymi
Nyt tupsautti lunta sen verran, että sopii peltipailakalla ajella täällä hyrylläkin. Tervetulloa vaan maan parhaimpaan kelkkailuparatiisiin.
- Anonyymi
Huonossa lunta liian vähän ja ne on jo ajettu pilalle. Sulamaa.
- Anonyymi
Multirinteen päällä sopiaa ajaa sulallakin. Ellei laitonta ampumartaa pelekää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisa Torpan raskausuutisesta...
Maisa Torppa ilmoitti olevansa raskaana. Yksi asia ihmetyttää ja on ihmetyttänyt aikaisemminkin: Maisa Torpan Instagramissa tykkääjissä/kommentoijiss20212499Stefun Sofialle tarjoamat luxuskyydit maksamatta, velkaa niistä jo yli 17 000 euroa.
Seiskan mukaan limusiinikyyteihin erikoistunut yritys hakee Stefun yritykseltä oikeusteitse yli 17 000 € maksamattomista kyydeistä. Useat ajoista ova1983056Maisa otti raskauskirtin esille
Viimeinen oljenkorsi.... Miten "yllättävää".. .. :D1442162