Mistä Jyväskylästä löytyisi solarium, mikä olisi myös viikonloppuisin auki. Kuntosalilta kyllä löytyy, mutta monessa paikassa tarvitsee liittyä ilmeisesti jäseneksi.
Solarium löytyykö?
7
93
Vastaukset
- Anonyymi
''Solarium parantaa eräitä ihovaivoja kuten psoriasista, mutta solariumin säännöllinen käyttö lisää ihosyövän riskiä jopa 75 prosenttia''
- Anonyymi
Sen jo tiesin, mutta kiitos vastauksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen jo tiesin, mutta kiitos vastauksesta.
Eiks se yks paikka Yliopistonkadul Norssia vastapäätä.
- Anonyymi
Yliopistonkadun yläpäässä todellakin ilmeisesti on vielä yhden parturi-kampaamon yhteydessä solarium.
En missään nimessä itse menisi ottamaan tätä aurinkoa kuin siinä poikkeuksellisessa tilanteessa, että olisin menossa trooppisiin maihin.
Suomalainen ihotyyppi kaikilla on sopimaton sekä solariumiin ja päiväntasaajamaiden valoon.
Turhamaisuuden takia ei kannata hankkia myöhemmällä iällä esiin tulevia ihosyöpiä.- Anonyymi
''...olisin menossa trooppisiin maihin''
Jos menet, ota suojarasvaa isolla numerolla. Solariumin rusketus ei suojaa juuri mitään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
''...olisin menossa trooppisiin maihin''
Jos menet, ota suojarasvaa isolla numerolla. Solariumin rusketus ei suojaa juuri mitään.Niin ja jos niin ihosyöpää pelkää ei niihin maihin kannata matkustella sit.
- Anonyymi
Onneksi sinä et kuitenkaan päätä mitä muut ihmiset elämällään tekee eikä mielipiteesi ole kenellekkään minkään arvoinen joten voit aivan hyvin olla hiljaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html374162Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424002Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353117Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652994Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162981Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos722690Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982443Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1182060- 431891
- 241760