Salaojakympit

Anonyymi

Mihinkä katosi salaojakympistä ja muista vastaavista remonttifirmoista tehty aloitus?

8

512

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei täällä saa kertoa totuuksia VL mafiasta.

      • Anonyymi

        Ei nuo sukurutsat mafian määritelmää täytä. Puolisoitaan ja lapsiaan osa kohtelee kaltoin, sekö ok miehekästä?


    • Anonyymi

      Kevään ensi merkki kun nämä seurapellet aktivoituvat ja alkavat pakkkomyydä sontaa pitkin maakuntaa

      • Anonyymi

        Nehän on sitte niinkö PerSut vaalien edellä.


      • Anonyymi

        Viimeviikolla kävi taas yks puheita pitämään koulutettu nuorimies,yrittäen kaupata kaikkea taloon liittyvää remontointia. sanoin että mitään ei meillä tarvita.
        Edelleen hän oli sitä mieltä,että meidän nyt kannattais ottaa tämä kartoitus,ku se on ihan ilmanen.Putkistojen kuvaaminen,ihan ilmanen.
        Sanoin ,että meillä ei nyt kuvata ,eikä tehdä mitään kartotuksia remonteista. olin vetämässä ovea kiinni,niin sinnikäs kaveri vieläkin yritti jatkaa opetettua keskusteluaan.Kysyi minkä ikäinen tämä meidän talo on,millon on rakennettu ? Totesin vaan ,helevettiäkö se sulle kuuluu,ja vetäsi oven kiinni. Rasittavia pakko kaupustelijoita. Kaiken maailman remontteja käydään, varsinkin vanhuksille kauppaahan,melkeen pelotellaan ja sillä saadaan myytyä remontteja.
        Näin kävi parivuotta sittenkin eräille vanhuksille,heille pyörähti pihaan äijät,jotka kauppas piipun sisäpuolista kunnostusta.Eikä aikaakaan kun toinen oli jo katolla,ja toinen esitteli jotain piipun sisältä kuvattua videoa,kuinka huonossa kunnnossa heidän hormi on.Ja se kun voidaan pian asettaa lämmityskieltoon ja muuta.sitä ei tultu tietään mistä piipusta video oli kuvattu. Vanhukset hättäntyivät kun syksy painoi päällensä,jos piippu laitetaan pian lämmmityskieltoon.Eikä nuohooja ollut ikään sanonut tästä kyseisestä piipusta mitään,että olis tarvetta päällystää. Sitten saivat myytyä piipun kunnostuksen,kun sanoivat sen hoituvan vielä samana päivänä kun heidän työmiehet on paikkakunnalla vielä sen perjantain .Työ tehtiin,lasku 2500 euroa !!
        Kyllä jäi tympiin silloin jo tämä pakkomyynti joka jatkuu edelleen,ovelta ovelle.
        Yksikin myyjä paljasti aikeensa vahingossa heti,kun ovessamme on kyltti mummola,kun ovikellon soitua avasin räväkästi oven,poika astui askeleen taakse ,ja totes; " Oli pakko soitta ovikelloa,ku ovessa lukee mummola"!! taas yritettiin että sais yhtä mummoa koijattua Toisella kertaa oli kaveri menossa puolväkisin meidän välikatolle tekeen tarkastusta,ku meidän alueen taloihin on heidän puhallusvillan laittajat tulossa seuraavalla viikolla,olis samalla laitettu meillekkin. Kieltäydyin hommasta.Tämäkään äijä ei meinannut puhetta ymmärtää,joutu oikeen kehottaa lähteen pihasta ulos.


    • Anonyymi

      Ikkunanvaihtoa alueellaan. Ei ole ikkunoita näiden huijari firmojen kautta vaihdettu alueellamme

      • Anonyymi

        Lämpö Lux ainut rehellinen ikkuna firma.Tehdas Kannuksessa ja hinnat tosi edulliset suosittelen.


    • Anonyymi

      Ajoin taas yhden tiehensä. Yritti kaupata ikkunanvaihtoa kun muutenkin ovat täälläpäin. Kerroin kannattavani oikeita ja paikallisia rakennusliikkeitä

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      176
      2996
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      60
      1244
    3. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      1049
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      967
    5. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      57
      937
    6. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      84
      840
    7. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      820
    8. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      198
      802
    9. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      763
    10. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      7
      736
    11. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      62
      669
    12. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      667
    13. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      666
    14. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      646
    15. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      608
    16. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      131
      581
    17. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      569
    18. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      558
    19. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      527
    20. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      518
    Aihe