Jaa, ihmiset sikiää ja unohtavat että vastuu sen jälkeen kestää oman elämänloppuun elikä hautuumaalle asti eikä avin hetken jolloin ollaan siunatussa tilassa. Nuorten lasten pahoinvointi lisääntynyt, voiko myös olla ihan isojenkin lasten, kun seuraa lähikankaan touhua, aikuiset vajoavat lapsen tasolle, ennen oli isojakin lapsikatraita eikä äiti eikä isä ajatellut että joku veisi heidän mukulansa jonkin toisen hoidettavaksi ja huollettavaksi että me vanhemmat pääsisimme viettämään kahden keskistä laatuaikaa, siinä pienessä pirtissä koko porukka piti yhtä
Lastenpahoinvointi lisinyt ja sijaisperhe
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Panorikasta uutta vuotta. 2021..
On on kommentti taas vuodelle 2021.
Sikisi ja sähisi, kuka ottaa vastuun? Omistaan kannattaa aina huoli kantaa ja sitten koko pallosta. Tarkoitan sitä mitä teet ja kuinka huolehdit läheisistä.
Harrastustoiminta vähentynyt Kuhmossa. Vapaa-aikatoimi lakkautettu. Ei tunnu kukaan välittävän Kuhmon kansalaistoiminnan näivettymisestä.