kuntien sakkomaksuineen , jos tuon takia pitäs pks ängetä niin kelalle ei käy sekään selitys asunnon vaihtoon , ihme pöljiä
Joo sairaita sekopäitä
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vaihdan asuntoa välttyäkseni sakkomaksulta!
Betalast?- Anonyymi
Vejä handyyn kun ei sitä kämppää ole mitä vois vaihtaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vejä handyyn kun ei sitä kämppää ole mitä vois vaihtaa
Mitä sitä? Mitä mitä? Mitä vois? Vaihtaa mihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vejä handyyn kun ei sitä kämppää ole mitä vois vaihtaa
Petaalast?
- Anonyymi
Mikä se kirkkonummi gesterppppyyyyyyyyyyy
- Anonyymi
Sairaita ovat nämä kunnan ....
- Anonyymi
Mitkä nämä? Minkä kunnan? Missä ovat? Miten sairaita?
- Anonyymi
Maksakaa sakkonne, hinaajat!
- Anonyymi
Kuntien sakkomaksut (työttömistä) pitäisi vaikka 10- tai 100-kertaistaa, jotta haluja oikeiden palkkatyöpaikkojen luomiseen alkaisi todella syntymään.
Jos sakko olisi vaikkapa sitä luokkaa mitä työstä keskimäärin saatava vuosipalkkakin on, niin jopa alkaisi tulemaan vauhtia rekrytointeihin, todella.
Tämän pitäisi koskea erityisesti sen kaltaisia kuntia joilla kunnanjohtajan palkkakin on selvästi korkeampi kuin muissa kunnissa. Se vain osoittaa sitä, että kunnassa on rahaa, mutta työttömille ei haluta työpaikkaa koska kunnanjohtajan ja muiden etuilijoiden palkat ovat tärkeämpiä.
Kansa valitsee edelleen työnsä tai elinkeinonsa, ja sitä tulee kunnioittaa. Kansa hoitaa työresurssinsa tarjonnan markkinoille, kun taas valta-asemissa olevien velvollisuus on huolehtia siitä että kysyntä työlle saadaan jaettua oikein. Kun mitään oikeata painetta ei ole saada aikaan palkkatyöpaikkaa muillekin, niin kauan tilanne käytetään vain eturyhmien omien taskujen täyttämiseen, ja työttömiä vastaan kohdistetaan vain vihanpito vaikka vihanpito pitäisi kohdistaa heihin jotka ei suostu talouden ohjaamistoimia ja työn kysyntää hoitamaan kuntoon.
Suomessa on mm. investointiaste ollut ainakin 2008 lähtien pohjamudissa, netistä löytyy raakaa ja selvää dataa, sitten vain pohtimaan miksi ei investoinnitkaan maistu. Osingot kelpaa kyllä, ja verosuunnittelu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5008685Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1295968Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3425040Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594677Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744226Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1663993SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723828- 911788
- 1001323
- 47929