puuteria meikkivoiteeseen

kun laittaa meikkivoidetta, niin kuuluuko siihen päälle laittaa puuteria?
3566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En voi sanoa että kuuluu, riippuu siitä tykkätkö laittaa.. puuteri pitää meikin kyllä "paikoillaan"
että sitä voi käyttää mutta mikään pakko ei ole. (:

Äänestä

jotku ei. joillaki voi olla vaikka niin kuiva iho että ei pysty käyttämään..

Äänestä

...puuteri voi myös ikävästi tukkia ihohuokosia. :/ Itse en suosittele puuterin käyttämistä lainkaan, ainakaan liiallisesti. Riippuu ihotyypistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silsu kirjoitti:

kun laittaa meikkivoidetta, niin kuuluuko siihen päälle laittaa puuteria?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu