Olen hämmästynyt kun

Anonyymi

miehen lapset eivät tanssi. Ei mitään sivistävää harrastusta eikä kulttuuria.
Miten voi elää niin ettei osaa tanssia, eikä katsele dokumentteja ja elokuvia, tai harrasta mitään sivistävää ja opettavaista aiaa.

Minun lapset onvat sivistyneitä ja osaavia, joten hämmästelen äitipuolena ettei miehen lapset osa mitään.

Nyt on aika harrastaa, ja ilmoitan lapset pitsinnypläyskurssille ja kansantanssikurssille, ja historian kurssille, jotta meillä olisi puheen aihetta, nyt ei viitsi akuankoista ja pupupetteriestä jutella. Kyllä pisiosata jo 25 v ilmaista itseään muutenkin kuin syömällä.

4

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen hämmästynyt , kun vaimoni lapset eivät liiku . Ei mitään urheilu harrastusta eikä liikuntaa
      Miten voi elää niin ettei liiku ja urheile vaan katsovat dokumentteja ja elokuvia, tai puhelinta , eivät harrasta mitään liikuntaa ja opettavaista aiaa.

      Minun lapset onvat sivistyneitä ja liikunnallisia , joten hämmästelen isäpuolena ettei mvaimoni lapset viitsi mitään.

      Nyt on aika harrastaa, ja ilmoitan lapset Hapkido ja kuntosalille , ja partioon , jotta meillä olisi puheen aihetta, nyt ei viitsi Aku ankoista ja pupupetteriestä jutella. Kyllä vois jo 25 v ilmaista itseään muutenkin kuin syömällä roskaruokaa ,suklaata ja muita nameja ja istumalla soffalla

    • Anonyymi

      Hämmästynyt, omahyväinen, itseään ja omia lapsiaan kehuva äitipuoli osoittaa omalla kirjoituksellaan, että sivistys ja toisten kunnioittaminen on häneltä itseltään kadoksissa. Keskustelutaitoon ei tarvita tanssitaitoa, dokumentteja vaan sosiaalisuutta. Ymmärrän , että miehen lapsista on aina haettava vikoja, koska olet unohtanut, että sinäkin olet vain ihminen puutteinesi. Muista, aina löytyy myös äitipuolia, jotka arvostavat miehen lapsia, ovat ystäviä keskenään , eivätkä arvostele ja halveksi toisiaan.

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä, eivät twerkkaa?

    • Anonyymi

      Minä olen hämmästynyt, kun vaimoni ei osaa tanssia , miten voi olla niin ettei osaa tanssia.
      Minä olen jo lukio aikana opetellut tanssimaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      12
      5686
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      83
      5315
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3344
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      89
      3278
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      118
      1064
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      56
      1030
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      962
    8. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      43
      746
    9. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      37
      745
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      23
      699
    Aihe