Olen hämmästynyt kun

Anonyymi

miehen lapset eivät tanssi. Ei mitään sivistävää harrastusta eikä kulttuuria.
Miten voi elää niin ettei osaa tanssia, eikä katsele dokumentteja ja elokuvia, tai harrasta mitään sivistävää ja opettavaista aiaa.

Minun lapset onvat sivistyneitä ja osaavia, joten hämmästelen äitipuolena ettei miehen lapset osa mitään.

Nyt on aika harrastaa, ja ilmoitan lapset pitsinnypläyskurssille ja kansantanssikurssille, ja historian kurssille, jotta meillä olisi puheen aihetta, nyt ei viitsi akuankoista ja pupupetteriestä jutella. Kyllä pisiosata jo 25 v ilmaista itseään muutenkin kuin syömällä.

4

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen hämmästynyt , kun vaimoni lapset eivät liiku . Ei mitään urheilu harrastusta eikä liikuntaa
      Miten voi elää niin ettei liiku ja urheile vaan katsovat dokumentteja ja elokuvia, tai puhelinta , eivät harrasta mitään liikuntaa ja opettavaista aiaa.

      Minun lapset onvat sivistyneitä ja liikunnallisia , joten hämmästelen isäpuolena ettei mvaimoni lapset viitsi mitään.

      Nyt on aika harrastaa, ja ilmoitan lapset Hapkido ja kuntosalille , ja partioon , jotta meillä olisi puheen aihetta, nyt ei viitsi Aku ankoista ja pupupetteriestä jutella. Kyllä vois jo 25 v ilmaista itseään muutenkin kuin syömällä roskaruokaa ,suklaata ja muita nameja ja istumalla soffalla

    • Anonyymi

      Hämmästynyt, omahyväinen, itseään ja omia lapsiaan kehuva äitipuoli osoittaa omalla kirjoituksellaan, että sivistys ja toisten kunnioittaminen on häneltä itseltään kadoksissa. Keskustelutaitoon ei tarvita tanssitaitoa, dokumentteja vaan sosiaalisuutta. Ymmärrän , että miehen lapsista on aina haettava vikoja, koska olet unohtanut, että sinäkin olet vain ihminen puutteinesi. Muista, aina löytyy myös äitipuolia, jotka arvostavat miehen lapsia, ovat ystäviä keskenään , eivätkä arvostele ja halveksi toisiaan.

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä, eivät twerkkaa?

    • Anonyymi

      Minä olen hämmästynyt, kun vaimoni ei osaa tanssia , miten voi olla niin ettei osaa tanssia.
      Minä olen jo lukio aikana opetellut tanssimaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2156
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1547
    3. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1273
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      79
      1255
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1226
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1034
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      60
      1004
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      997
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      922
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      804
    Aihe