Omistaa voi

Anonyymi

Taloja, maita, osakkeita, lehmiä, hevosii ym. IHMISIÄ ei voi omistaa, tai ei ainakaan MINUA !!!pusui ☺

5

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jospa nyt yrittäisit laskeutua sieltä "suuruudestas" vähän alemmas ? Yritä edes, please☺. Tiedät kuitenkin miten käy...koita vähän relata 😁😁😁😙

      • Anonyymi

        Ja paska vaan haisee, mut ei kai voi sit kauhalla vaatia jos on lusikalla annettu 😕. Mut tää paskan haju ei kiinnosta enää minua , lopeta, kiitos .


      • Anonyymi

        No miten käy? Valistas minuakin jooko


    • Anonyymi

      Onko rekisteröity parisuhde mielestäsi omistamista?

      • Suhteen muodoista ainoastaan omistussuhde ompi omistamista. Muuten on aivan sama missä on vihitty, naitu, rekisteröity, virallistettu tai jätetty kokonaan ulkopuolisten vahvistamatta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      63
      2882
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      128
      2572
    3. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      2
      2219
    4. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      11
      1794
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      17
      1594
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      349
      1475
    7. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      60
      1439
    8. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1164
    9. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      22
      1151
    10. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      86
      1134
    Aihe