LAITONTA MAINONTAA

Muuten olen sitä mieltä, että ikäryhmien keskustelupalstat o vat joutuneet yhden puolueen korvauksettomiksi mainostauluiksi. Käsittääkseni on varsin yksinkertaista estää tämä samalla tavalla kuin eräiden ei toivottujen nimikkeiden poisto tapahtuu. Näin menetellen palstasta voitaisiin tehdä nykyistä huomattavasti asiallisempi sekä viihtyisämpi ja enne kaikkea monipuolisempi keskustelupalsta.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mittee vihjoot?

Äänestä
  • Palsta on perussuomalaisten hyväksymää vaalimainontaa, Halla-Jussi onhyväksynyt vaikenemalla.

    Äänestä

Koko suomi24 on perussuomalaisten kannattajien trollauspaikka.

Äänestä

Suomi24 ;jää ylläpitää suuri; lehdillä, telkkarikanavilla, mainoksilla ja j muilla kaupallisilla keinoilla rikkauksia keräävä omistaja.

Hänen laariinsa ihan jokainen sinunkin tekemäsi klikkaus kilahtaa ihan kuin aneet kirkossa, hän nauttii, ei missään tapauksessa ala rajoittamaan poliittista mainontaa täällä, vaan hänen "agitaattorinsa" jopa levittävät niitä!

Siitä syystä klikkailen iltasanomiakin harvakseen., 7 päivää en ikinä!
Netti Iltiksenkin horoskoopin lukijat klikkaavan ME naiset sivustolle lukeakseen huuhaata! Mainoksilla elävät sellaiset, joilla on ollut pääomia rahoittaa erilaisia julkisia kanavia, ostaa niitä, ellei perustaa!

Äänestä
  • Tästä on muodostunut perussuomalaisten ilmainen mainoskenttä. Jos persut haluavat mainostaa, sen pitäisi pysyä puolueille varatulla osiolla, ei yleiskeskustelun pilaajana.

    Äänestä

Kannattaa pysyä pois jos pelkää! Perussuomalaiset on kyllä muutenkin voittoon menossa! Viherpiipertäjät ja vasemmisto mitättöminen osuuksinneen turhia.

Äänestä
  • Persut vyöryy kuin tsunami konsanaan, huuhtoen itut edeltä.

    Äänestä

  • Millä eväillä voittoon, räksyttäjät pysyvät räksyttäjinä. Halla- Jussin pitäisi hankkia piskeille talutusnuorat, voivat muuten saada kapin, pirullinen tauti.,

    1Äänestä

Eiköhän nämä kaikki politiikka-aloitukset ole pertsan tekemiä. Ja persujen solvaamista.
Se onkin kääntynyt persujen "mainostukseksi". Voihan olla, että pertsa onkin vihreiden myyrä ja tarkoituksella hankkii persuille kannattajia.

Äänestä
  • Eipä taida lukemasi ymmärtäminen olla vahvimpia puoliasi.

    Äänestä

Ei niin pahaa,etteikö Aimo annos hyvääkin pertsan höpinöissä.

Äänestä

"viihtyisämpi ja enne kaikkea monipuolisempi keskustelupalsta."

Miten se olisi mahdollista kun tältä poistavat asiallisia kirjoituksia ja kolmannen puolen toimiat mainostavat ja seuravat sinuakin minkä kerkeävat heidän luomilla alkorytmeillä.,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muuten olen sitä mieltä, että ikäryhmien keskustelupalstat o vat joutuneet yhden puolueen korvauksettomiksi mainostauluiksi. Käsittääkseni on varsin yksinkertaista estää tämä samalla tavalla kuin eräiden ei toivottujen nimikkeiden poisto tapahtuu. Näin menetellen palstasta voitaisiin tehdä nykyistä huomattavasti asiallisempi sekä viihtyisämpi ja enne kaikkea monipuolisempi keskustelupalsta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu