Sovin kuskieni kanssa että aattoaamuna loppuva vuoro on vuoden viimeinen ja jatketaan savotoita sitten 2.1. aamutuurista.
Jo joulupäivänä alkoi poltella päästä metsään. Tiedossa oli hyvä leimikko. Rasvailin pihassa kouraa ja ajoin moton ritilälle. Sitten tapanina heti aamusta ritilällä ajo hyvälle pääteleimikolle avaamaan.
Menikin niin etten raaskinnut lopettaa avaukseen, vaan soittelin mennä ilta 23 saakka! Motteja tuli kovasti siittä. Joulu tuli maksettua noin.
Onko muut urakoitsijat olleet leimikoilla pyhinä? Entä kuskit?
Koneurakoitsija
Anonyymi
3
213
Vastaukset
- Anonyymi
Ainahan sitä saa haaveilla. Kaikki kun ei kelpaa metsään edes ilmaiseksi.
- Anonyymi
Joo oltiin. Jouluaattona , kun pukki oli käynyt, lähdin yötä vasten savotalle. Taidan jatkaa samantien loppiaiseen saakka. Tarkoitan vuotta 2022.
- Anonyymi
Ihmekkös tuo ihan normaalia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3125561- 745109
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484186- 523861
- 433524
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo973170Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv753031- 422207
- 492148
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272098