Sovin kuskieni kanssa että aattoaamuna loppuva vuoro on vuoden viimeinen ja jatketaan savotoita sitten 2.1. aamutuurista.
Jo joulupäivänä alkoi poltella päästä metsään. Tiedossa oli hyvä leimikko. Rasvailin pihassa kouraa ja ajoin moton ritilälle. Sitten tapanina heti aamusta ritilällä ajo hyvälle pääteleimikolle avaamaan.
Menikin niin etten raaskinnut lopettaa avaukseen, vaan soittelin mennä ilta 23 saakka! Motteja tuli kovasti siittä. Joulu tuli maksettua noin.
Onko muut urakoitsijat olleet leimikoilla pyhinä? Entä kuskit?
Koneurakoitsija
Anonyymi
3
235
Vastaukset
- Anonyymi
Ainahan sitä saa haaveilla. Kaikki kun ei kelpaa metsään edes ilmaiseksi.
- Anonyymi
Joo oltiin. Jouluaattona , kun pukki oli käynyt, lähdin yötä vasten savotalle. Taidan jatkaa samantien loppiaiseen saakka. Tarkoitan vuotta 2022.
- Anonyymi
Ihmekkös tuo ihan normaalia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk525416Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5873472SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842919Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2712719"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961810Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6571730Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141301Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re221248Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183917