Koneurakoitsija

Anonyymi

Sovin kuskieni kanssa että aattoaamuna loppuva vuoro on vuoden viimeinen ja jatketaan savotoita sitten 2.1. aamutuurista.

Jo joulupäivänä alkoi poltella päästä metsään. Tiedossa oli hyvä leimikko. Rasvailin pihassa kouraa ja ajoin moton ritilälle. Sitten tapanina heti aamusta ritilällä ajo hyvälle pääteleimikolle avaamaan.
Menikin niin etten raaskinnut lopettaa avaukseen, vaan soittelin mennä ilta 23 saakka! Motteja tuli kovasti siittä. Joulu tuli maksettua noin.
Onko muut urakoitsijat olleet leimikoilla pyhinä? Entä kuskit?

3

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainahan sitä saa haaveilla. Kaikki kun ei kelpaa metsään edes ilmaiseksi.

    • Anonyymi

      Joo oltiin. Jouluaattona , kun pukki oli käynyt, lähdin yötä vasten savotalle. Taidan jatkaa samantien loppiaiseen saakka. Tarkoitan vuotta 2022.

    • Anonyymi

      Ihmekkös tuo ihan normaalia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      194
      2035
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      133
      1128
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1063
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      21
      795
    5. 58
      786
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      711
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      628
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      574
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      538
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      522
    Aihe