Alipainehoito tähän pakaravaon paiseeseen on loistava asia. 7 vrk saa olla ihan rauhassa. Hoitajat vastusti ja lääkäri halusi. Yleensä niitä isein ronkittavia nauhoja laitetaan onneks ei mulle!!
Hyvinkäällä siis leikattiin 23.12.2020 tulehtui ja päivystys avauksen jälkeen klo 10 kuume nousi 37,4. Pakko oli nukutukseen mennä. Siis itse halusin. Tuskaa se eka avaus. Puudutusaine ei oikee toiminut. Sain onneks kipupiikin .Vittu siyä tuskan määrää. 5h odottelua. Leikkaud meni hyvin ja toipuminen kotona myös. Ihan ei kärsinyt normaalisti istua mutta melkeen. Maha jäi hitaalle, alotin terveellisen ruoan. Lohta, protskua valkosipuli hunaja mausteita antioksidantteja vitamiineja. Ei alkoa. Viljaa vähemmän.
4cm haava parantunut viikossa 2,5cm!! Tupakoin kyl. Ekaa 2 pv ehkä 4 tupakkaa. Wc käynnit pelotti mutta hyvin pystyi käymään. Sairaalassa ekan avaamisen jälkeen sain katetrin. Olihan se helpompi mutta ilkeän tuntuine.. Suihkussa käyminen helppoa pico 7 laitteen kun irroittaa hetkeksi. Viikon päästä taas haavahoito aika.
Erilainen joulu aatto kyllä. Hoitajat ja lääkärit ihan jees. Ottaen huomioon ajankohdan tuntui että oli jo joulu mielessä monella kun vähän sellaista hmm.. haparointia? Mutta hyvin vähän.
Anteeksi sekava, virheitä täynnä oleva teksti. Ei vaan jaksa korjailla enkä oo lahjakas kirjottaja. 😂😂✨
Ps. Kertokaa omat kokemuksenne. Erityisesti alipainehoito kiinnostaa.
Sinus pilonidalis.
Anonyymi
0
1186
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913507Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123130Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632489Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92125Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411920Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61858Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391692- 901571
- 721123
- 741110