Onko ylläpito lopetettu?

Anonyymi

Viestien raportointeja ei enää käsitellä, eli ainoastaan keinoäly tekee satunnaisia poistoja. Onko ylläpito lopetettu ihan virallisestikin? Vai onko Emma vaan hyvin pitkällä lomalla?

12

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minäkin olen ihmetellyt moderoinnin tason nousua. On ollut runsaan viikon melkoisen hyvää.

      • Anonyymi

        Älä vain sano että Gu HYVÄÄ kalakeittoa, tai viestejä poistuu. todettu pari vuotta sitten : D


    • Anonyymi

      Tääs tämä nähdään: luotsien pitäisi olla ruotelissa.

    • Tämä suomi24-keskustelupalstojen suhteen, ylläpito on ollut pihalla siitä lähtien, kun luotsit poistuivat. Nyt näyttää poistojen perusteella siltä, että ne ovat täysin sattumanvaraisia, yhtä mielipidettä tukevia toimia. Eihän tällainen voi olla mikään keskustelupalsta, joka ei hyväksy kuin yhdenlaiset mielipiteet - muut poistuvat, vaikka niistä ei löydy mitään sääntöjen vastaista - se riittää, että joku, nähtävästi sisäpiirissä oleva ei niistä "tykkää". Ei voi kuin sanoa, että luotseja kaipauksella muistellen.

    • Moikka! Suomi24-palstoilla ei tosiaan toimi palstakohtaisia moderaattoreita, vaan moderointi tapahtuu sivuston virallisten moderaattoreiden toimesta. He valvovat sivustoa muun muassa Ilmoita-painikkeen kautta tehtyjen ilmoitusten perusteella. Ilmoitukset käsitellään saapumisjärjestyksessä ja tämä työ tehdään käsin, jonka vuoksi toisinaan ilmoitusten käsittely voi viivästyä. Käytössämme oleva tekoäly tekee myös poistoja, mutta se ei toimi ilmoitusten perusteella, vaan se valvoo palstoja itsenäisesti.

      Myös Suomi24:ssä tosiaan on lomakausia, joten joskus lomista johtuen viestien poistoaika voi olla tavallista pitempi. Käyttäjätukeen voi aina olla yhteydessä palautelomakkeella

      • Anonyymi

        Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.

        Ja tämähän toteutettiin siten, että poistettiin ylläpidon toimimattomuutta käsittelevä keskustelu, mutta jätettiin osa häirikön viesteistä näkyviin. Oikein taitavasti osattu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.

        Samanlaisen perusteellisen viestien poiston voisi tehdä myös tietotekniikka palstoilla. Viestien taso on niin järkyttävän huono, että oikein oksettaa lukea niitä. 98%:a viesteistä on pelkkää trollausta. Siinä ylläpidolle hieman miettimistä. Tämä tuskin on mikään optimitilanne?


      • Anonyymi

        No voisitteko siivota Saarijärvi palstalla sen yhden provon kirjoituksia. Aina hokee samoja litanioitaan joka keskustelussa joka ikinen kerta... 🙄 Selvä provo.


      • Anonyymi

        No ette kyllä edes poista, vaikka ilmoittaa asiattomaksi ihan selvän asiattoman viestin!!!


    • Anonyymi

      "Kalakeitto on maukasta, peruskoulussa"
      Annnoin poistopyynnöksi, poistuko tästä ketjusta viestejä
      nyt ei ole vielä poistunut? Onko kyllä, ylläpidolla koulukammo
      traumoja kun männävuosina riitti poistoihin tämä syy
      kyll..

    • Anonyymi

      No nyt on tehty jotain! Nimittäin, jokaisen viestin kirjoittaja ei enää ole joko Anonyymi tai joissain hyvin harvinaisissa tapauksissa rekisteröity nimimerkki. Anonyymeille on osattu laittaa juokseva numero perään. Nyt tiedämme, missä järjestyksessä Anonyymien viestit on kirjoitettu.

      Tämä on hyvin tärkeä uudistus!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      73
      3350
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      46
      3112
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2351
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      341
      1999
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1759
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1575
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      12
      1432
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      12
      1269
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      45
      1204
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      1120
    Aihe