Viestien raportointeja ei enää käsitellä, eli ainoastaan keinoäly tekee satunnaisia poistoja. Onko ylläpito lopetettu ihan virallisestikin? Vai onko Emma vaan hyvin pitkällä lomalla?
Onko ylläpito lopetettu?
12
1203
Vastaukset
- Anonyymi
Minäkin olen ihmetellyt moderoinnin tason nousua. On ollut runsaan viikon melkoisen hyvää.
- Anonyymi
Älä vain sano että Gu HYVÄÄ kalakeittoa, tai viestejä poistuu. todettu pari vuotta sitten : D
- Anonyymi
Tääs tämä nähdään: luotsien pitäisi olla ruotelissa.
Tämä suomi24-keskustelupalstojen suhteen, ylläpito on ollut pihalla siitä lähtien, kun luotsit poistuivat. Nyt näyttää poistojen perusteella siltä, että ne ovat täysin sattumanvaraisia, yhtä mielipidettä tukevia toimia. Eihän tällainen voi olla mikään keskustelupalsta, joka ei hyväksy kuin yhdenlaiset mielipiteet - muut poistuvat, vaikka niistä ei löydy mitään sääntöjen vastaista - se riittää, että joku, nähtävästi sisäpiirissä oleva ei niistä "tykkää". Ei voi kuin sanoa, että luotseja kaipauksella muistellen.
Moikka! Suomi24-palstoilla ei tosiaan toimi palstakohtaisia moderaattoreita, vaan moderointi tapahtuu sivuston virallisten moderaattoreiden toimesta. He valvovat sivustoa muun muassa Ilmoita-painikkeen kautta tehtyjen ilmoitusten perusteella. Ilmoitukset käsitellään saapumisjärjestyksessä ja tämä työ tehdään käsin, jonka vuoksi toisinaan ilmoitusten käsittely voi viivästyä. Käytössämme oleva tekoäly tekee myös poistoja, mutta se ei toimi ilmoitusten perusteella, vaan se valvoo palstoja itsenäisesti.
Myös Suomi24:ssä tosiaan on lomakausia, joten joskus lomista johtuen viestien poistoaika voi olla tavallista pitempi. Käyttäjätukeen voi aina olla yhteydessä palautelomakkeella- Anonyymi
Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.
Ja tämähän toteutettiin siten, että poistettiin ylläpidon toimimattomuutta käsittelevä keskustelu, mutta jätettiin osa häirikön viesteistä näkyviin. Oikein taitavasti osattu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.
Samanlaisen perusteellisen viestien poiston voisi tehdä myös tietotekniikka palstoilla. Viestien taso on niin järkyttävän huono, että oikein oksettaa lukea niitä. 98%:a viesteistä on pelkkää trollausta. Siinä ylläpidolle hieman miettimistä. Tämä tuskin on mikään optimitilanne?
- Anonyymi
No voisitteko siivota Saarijärvi palstalla sen yhden provon kirjoituksia. Aina hokee samoja litanioitaan joka keskustelussa joka ikinen kerta... 🙄 Selvä provo.
- Anonyymi
No ette kyllä edes poista, vaikka ilmoittaa asiattomaksi ihan selvän asiattoman viestin!!!
- Anonyymi
"Kalakeitto on maukasta, peruskoulussa"
Annnoin poistopyynnöksi, poistuko tästä ketjusta viestejä
nyt ei ole vielä poistunut? Onko kyllä, ylläpidolla koulukammo
traumoja kun männävuosina riitti poistoihin tämä syy
kyll.. - Anonyymi
No nyt on tehty jotain! Nimittäin, jokaisen viestin kirjoittaja ei enää ole joko Anonyymi tai joissain hyvin harvinaisissa tapauksissa rekisteröity nimimerkki. Anonyymeille on osattu laittaa juokseva numero perään. Nyt tiedämme, missä järjestyksessä Anonyymien viestit on kirjoitettu.
Tämä on hyvin tärkeä uudistus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1702620- 1612422
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182047Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552013Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."21702"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591414Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1961313Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2171078Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää811068Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3491002