Viestien raportointeja ei enää käsitellä, eli ainoastaan keinoäly tekee satunnaisia poistoja. Onko ylläpito lopetettu ihan virallisestikin? Vai onko Emma vaan hyvin pitkällä lomalla?
Vastaukset 12
- Anonyymi
Minäkin olen ihmetellyt moderoinnin tason nousua. On ollut runsaan viikon melkoisen hyvää.
- Anonyymi
Älä vain sano että Gu HYVÄÄ kalakeittoa, tai viestejä poistuu. todettu pari vuotta sitten : D
- Anonyymi
Tääs tämä nähdään: luotsien pitäisi olla ruotelissa.
Tämä suomi24-keskustelupalstojen suhteen, ylläpito on ollut pihalla siitä lähtien, kun luotsit poistuivat. Nyt näyttää poistojen perusteella siltä, että ne ovat täysin sattumanvaraisia, yhtä mielipidettä tukevia toimia. Eihän tällainen voi olla mikään keskustelupalsta, joka ei hyväksy kuin yhdenlaiset mielipiteet - muut poistuvat, vaikka niistä ei löydy mitään sääntöjen vastaista - se riittää, että joku, nähtävästi sisäpiirissä oleva ei niistä "tykkää". Ei voi kuin sanoa, että luotseja kaipauksella muistellen.
Moikka! Suomi24-palstoilla ei tosiaan toimi palstakohtaisia moderaattoreita, vaan moderointi tapahtuu sivuston virallisten moderaattoreiden toimesta. He valvovat sivustoa muun muassa Ilmoita-painikkeen kautta tehtyjen ilmoitusten perusteella. Ilmoitukset käsitellään saapumisjärjestyksessä ja tämä työ tehdään käsin, jonka vuoksi toisinaan ilmoitusten käsittely voi viivästyä. Käytössämme oleva tekoäly tekee myös poistoja, mutta se ei toimi ilmoitusten perusteella, vaan se valvoo palstoja itsenäisesti.
Myös Suomi24:ssä tosiaan on lomakausia, joten joskus lomista johtuen viestien poistoaika voi olla tavallista pitempi. Käyttäjätukeen voi aina olla yhteydessä palautelomakkeella- Anonyymi
Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.
Ja tämähän toteutettiin siten, että poistettiin ylläpidon toimimattomuutta käsittelevä keskustelu, mutta jätettiin osa häirikön viesteistä näkyviin. Oikein taitavasti osattu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä vaan sitten siivoamaan Hämeenlinna-palsta, jos kerran joku on vielä moderoimassa. Sen saa muuten siivota ihan joka päivä, koska sitä kuvottavaa kuonaa suolletaan sinne jonkun toimesta huolestuttavalla tahdilla.
Samanlaisen perusteellisen viestien poiston voisi tehdä myös tietotekniikka palstoilla. Viestien taso on niin järkyttävän huono, että oikein oksettaa lukea niitä. 98%:a viesteistä on pelkkää trollausta. Siinä ylläpidolle hieman miettimistä. Tämä tuskin on mikään optimitilanne?
- Anonyymi
No voisitteko siivota Saarijärvi palstalla sen yhden provon kirjoituksia. Aina hokee samoja litanioitaan joka keskustelussa joka ikinen kerta... 🙄 Selvä provo.
- Anonyymi
No ette kyllä edes poista, vaikka ilmoittaa asiattomaksi ihan selvän asiattoman viestin!!!
- Anonyymi
"Kalakeitto on maukasta, peruskoulussa"
Annnoin poistopyynnöksi, poistuko tästä ketjusta viestejä
nyt ei ole vielä poistunut? Onko kyllä, ylläpidolla koulukammo
traumoja kun männävuosina riitti poistoihin tämä syy
kyll.. - Anonyymi
No nyt on tehty jotain! Nimittäin, jokaisen viestin kirjoittaja ei enää ole joko Anonyymi tai joissain hyvin harvinaisissa tapauksissa rekisteröity nimimerkki. Anonyymeille on osattu laittaa juokseva numero perään. Nyt tiedämme, missä järjestyksessä Anonyymien viestit on kirjoitettu.
Tämä on hyvin tärkeä uudistus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.371379Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke631158Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.631003- 59992
- 76883
- 51821
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍82755Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le40729- 82702
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust14671