Kiannon Kuohujen kylpylässä on ollu maahanmuuttajille ”oma aukioloaika”? Valtaväestöllä ei ole ollu asiaa! Elikkä veronmaksajilla jotka ovat verorahojaan siihen laittanu!
Nämä maahanmuuttajathan on meidän siivellä täälä napsimassa näitä etuoikeuksia! Se on väärin! Paitsi tuohan jos mikään on rasismia...siis heidän kans yhtäaikaa ei saa tulla ns valtaväestö! Onko tuo lainvastaistaki?
”Maassa maan tavalla tai maasta pois!”
Kylpylän käyttö?
22
851
Vastaukset 22
- Anonyymi
Eivät maksa sentin latia kylpylän käytöstä saatikka veroja.
- Anonyymi
Näinpä. Eikä mistään muustakaan.
- Anonyymi
Mihinkähän aikaan mamujen uintivuoro on, niin tietää
muiden olla menemättä. - Anonyymi
Aikoinaan kun venäläiset valtasi katin kullan ei sinne tavaihmiset sen jälkeen mennyt, ennen kuin paikat olivat desifioitu. Tehkää siellä samalla tavalla. Voi olla asiakaskato vähän ajan kuluttua.
- Anonyymi
Älähän kehtaa provosoitua.
Menkää avantoon uimaan kun ootte kylymäverisiä. Eiku tuuralla vaan avanto niin siinä hakatessaki tullee lämmin niin ompa mukava polskutella viileessä veessä.
- Anonyymi
..oi miksi minä vaaleeksi synnyin,miksen syntynyt mustempana,minun herrani ei tykkää vaaleist",ne lempii vain tummempia...
- Anonyymi
Paljonko verotuloja näiltä HÄH ????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paljonko verotuloja näiltä HÄH ????
Ei yhtään! Heidän sosiaalikulut, hammashoito ym kustannetaan kunnan verotuloilla, eli meidän palkansaajien verotuloista. Siksi yhä useammat kunnat ja kaupungit ovat huutavassa hukassa, kun otetaan lisää porukkaa, jotka eivät työllisty, eivätkä maksa siten veroja, vaan elävät lopun ikäänsä elättinä. Ssalmihan nosti jo veroäyriään. Ja entäs kiinteistöverot ym, näinhän se menee..
- Anonyymi
Islaminuskoiset maahanmuuttajanaiset eivät saa uida niin vähissä ketineissä kuin kantasuomalaiset. Heillä on oltava uidessaankin päällään kokohaalaria muistuttava ''uimapuku'' ja huivi päässä.
Suerasin kerran uimarannalla, kun nuoret mustalaistytöt tulivat uimaan; Ennen riisuuntumista he häätivät seurassaan olleet heimonsa pojat pois. Sitten -meistä valkolaisista miehistä välittämättä!- alkoivat he riisuuntua raskaista kamppeistaan. Uima-asuna heillä oli todella pienet bikinit, joissa he keimailivat menemään.
Uinnin jälkeen pukivat taas mustalaisasun päälleen. Vasta sitten, kun he olivat täysissä pukeissa, saivat mannepojat tulla takaisin. Eivät poijjaat tienneet mitä menettivät! - Anonyymi
Oman maan kansalainen kelpaa vain veronmaksajaksi.
- Anonyymi
hyyssätään kuin kuningasta vaan mitä sanoo kunnan menot onko vaikutusta.
tilastot sanoo totuuden 90% kunnista voi muutontakia huonosti..
kylmästi ilmoitetaan vaan kun verot nousee. - Anonyymi
On se hyvä että kansa alkaa pikkuhiljaa tajuamaan ketkä täällä on teidän isäntiä
- Anonyymi
Eikös se olekaan, maassa maan tavalla? Miten he sulautuvat joukkoon, kun heti kättelyssä ghettoutetaan eristyksiin, häh!!! Kielen oppiminen on ensimmäinen asia joka pitää määrätä pakolliseksi. Suomessa on 20v maassa asuneita somaleja,jotka ei osaa suomea eikä ruotsia, vaan tarvitsevat tulkkia Kelan luukulla. Miten nämä muka töitä tekevät?
- Anonyymi
Ei tartte töitä tehdä kun valtio maksaa keskiluokkaisen elämän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tartte töitä tehdä kun valtio maksaa keskiluokkaisen elämän.
Nautita olostame ja palvelusta. Thanks Suomi and Halla-aho.
- Anonyymi
Älkää natsirasistit kehdatko hankittava vuodesta toiseen. Tässä totuus, YLE ei valehtele!:
YLE 2016, Raportti:
Pakolaisiin satsattu raha palautuu nopeasti ja lähes kaksinkertaisena
On iso harhaluulo, että pakolaiset olisivat länsimaille taakka, sanoo raportin laatinut Philippe Legrain. Jokainen euro saadaan takaisin miltei kaksinkertaisena jo viidessä vuodessa, hän laskee...
Muuttotappiokunta Suomussalmen ainoa pelastus pitkällä tähtäimellä ovat hyvin kohdellut ja kotoutumaan saatavat runsaslapsiset pakolaisperheet, nyt ja tulevaisuudessa.
Suomussalmen tuhkamunat maatkoon edelleen rauhassa uunienpankoillaan.- Anonyymi
...tanan tekstimanipuloija...
Älkää natsirasistit kehdatko JANKUTTAA vuodesta toiseen.,...
- Anonyymi
Todellakin maassa maan tavalla tai takas mistä tulleet.Jos ei koulutus ja työt kiinnosta,avustukset pois,niinhän kantaväestöllekin tehdään.
- Anonyymi
Tottahan työt kiinnostaa jokaista.
- Anonyymi
Höyrysaonasta kun lähtee niin joutuu housunetumus pitkällä kävelemmään
- Anonyymi
vasemmisto on niin tyytyväinen tulokseen että..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64921Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 44587
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7552
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24541- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14501Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 42428
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409