Mikä on kun sähköpostia ei saa koskaan toimimaan kunnolla??
Viikonlopun oli jumissa, ja viime yönä toimi hetken. Nyt on taas kaput.
Ihmisillä voi olla tärkeitä maileja luettavana, joten laittakaa se maili kuntoon!!
Jos se ei toimi, niin minä ainakin otan palvelun joltain toiselta..
Viikonlopun oli jumissa, ja viime yönä toimi hetken. Nyt on taas kaput.
Ihmisillä voi olla tärkeitä maileja luettavana, joten laittakaa se maili kuntoon!!
Jos se ei toimi, niin minä ainakin otan palvelun joltain toiselta..
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos viestit ovat kovin tärkeitä, niin kannattaisikohan vaihtaa kaupalliseen palveluntarjoajaan? Jos palvelusta maksaa, on palveluntarjoajalla edes jonkunlainen velvoite saada homma pelaamaan, mutta näillä mainosrahoitteisilla voi olla motivaatiorajoitteita.
Jos kuitenkin pitäydyt tässä ilmaisessa vaihtoehdossa, niin silloinkin olisi parempi suunnata palaute ylläpitoon kuin narista täällä keskustelupalstalla. Kokeile esimerkiksi tätä lomaketta: http://www.suomi24.fi/palaute/kirjoita.shtml
Luulinkin, että tämä palstaosio on sitä varten, että ylläpito vastaisi ongelmiin joskus.
Sähköpostista ei pääse kirjautumaan ulos!!
Tämä on erittäin huono asia kun kirjastossa lueskelee postejaan.
Kun meet sinne sähköpostiin, niin sulje selain ja katoppa uudelleen niin se itkee taas niitä tunnuksia. Ja se taas ärsyttää mua, kun ei viitti joka kerta kirjautua uudelleen sisään.
Ja aika perseellään on kirjaston koneen asetukset, jos pitää tunnukset muistissa.
Mulle ei oo tullu ensimmäistäkään viestiä sen jälkeen kun otin suomi24:n osotteen. Ja tiiän et kaverini lähetti mulle postia pääsiäisenä siihen osotteeseen mut eipä oo tähän päivään mennessä näkyny. Ja oon lähettäny myös kaverille postia suomi24:n postiin mut ei oo nekään menny perille. Niinpä otin osotteen hotmailista ja se on toiminu paremmin ku hyvin!
Olen samaa mieltä, tarvii varmaan kohta vaihtaa sähköpostin paikkaa. Olisiko ideaa että vaikka tulisi joku uudelleenohjaus toiminto niin sujuisi tarjoajan vaihto helpommin??? Tulee vaan not foundia koko ajan.
sama täällä, prkl!
nyt äkkiä toimimaan!