Eli siis mitä nää salaseurat oikeen on tässä yliopisto osiossa ja miten niihin pääsee osallisiksi?
Sellasen oon rakentanu, mutta se hävis ja mitään siitä ei ole kuulunu pelin aikana!!!
Eli siis aaaaapuuuuuVA!!!!!
Salaseura
8
2667
Vastaukset
- Angela
Joku joskus kertoi, että kun yhteisötontilla tapaa tummapukuisen simin, jolla on laamankuva rinnassa, tämä sim kuuluu salaseuraan. Ja tällaisen kanssa kun pääsee hyviin väleihin, pitäisi auton tulla yöllä hakemaan salaseuraan. Jotenkin näin. No, mulla yksi sim on salaseuran jäsenen kanssa hyvä ystävä, mutta salaseurasta ei ole kuulunut mitään. Ei ole kukaan tullut hakemaan eikä salaseurasta voi kysyä tältä similtä mitään. Auttakaapa joku viisaampi, miten seuran jäseneksi pääsisi. Kiitos.
- Sim
...siin pidä ystävystyy kolmen laamamerkisen kaa?
Ei hajua, mulla ei oo yliopistoo =( - salaseura.
mun mielestä siinä pitää ystävystyä kolmen salaseuratyypin kanssa! Itse työstän tätä juuri:D
- tawatyttä
salaseura. kirjoitti:
mun mielestä siinä pitää ystävystyä kolmen salaseuratyypin kanssa! Itse työstän tätä juuri:D
3 salaseuralaisen kaa pitää ystävystyy (väh.) sillon ne tulee akeen sua limusiinillä muistaakseni...nii ja yöllä!!
- kandahar91
tawatyttä kirjoitti:
3 salaseuralaisen kaa pitää ystävystyy (väh.) sillon ne tulee akeen sua limusiinillä muistaakseni...nii ja yöllä!!
voit myös soittaa puhelimella osakuntaan..
josta tulee 3heppuu sun luo kylään ja niitte ka sun pitää ystävystyy.. sit sä pääset osakuntaan.. - Angela
kandahar91 kirjoitti:
voit myös soittaa puhelimella osakuntaan..
josta tulee 3heppuu sun luo kylään ja niitte ka sun pitää ystävystyy.. sit sä pääset osakuntaan..Osakunta on eri asia kuin salaseura..
Kiitti neuvoista, pitääpä alkaa hankkimaan simille uusia mustapukuisia kamuja! - Sharu
Angela kirjoitti:
Osakunta on eri asia kuin salaseura..
Kiitti neuvoista, pitääpä alkaa hankkimaan simille uusia mustapukuisia kamuja!Mun simi ei tarvinnu vaanku 2 salaseuran jäsentä ystäväks. Oli muuten pelottavaa, ku mä luulin et niitä tarvii kolme. Varsinki ku ne "pidätti" sen ja vei limusiiniin.
- Anonyymi
En oo varma muistanko väärin, tai jtoain, mutta mun mielestä pitää olla ainakin kolmen salaseuralaisen hyvä frendi ;:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4881825Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3781557Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641358Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H171340- 100925
- 51899
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19886Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15751Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?65746Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka7732