Sähkö lentokoneet kuhmon lentokentälle ja lypsyrobotit maatiloille,sähköistetty junanratahan jo onkin itänaapuriin,kyllä se siitä.
Kuhmo nousuun
12
62
Vastaukset
- Anonyymi
Työttömien yhdistys,siinä pelastus.
- Anonyymi
Suunan muutos on välttämätön!
- Anonyymi
Jospa perustetaan toimikunta ja projekti ? Tavoite että saadaan raportti jossa päätetään mitä tulisi tehtävä. Raportti valmis 2026 ja tekijät eläkkeelle...ennen kuin väkiluku alle 5000 henkeä. Nyt köy 30 % käy töissä loput eläkkeellä tai hoidossa.
- Anonyymi
Työttömyys loppuu kun ihminen menee oikeisiin töihin.
- Anonyymi
Oikeita töitä vähän.
Kaikki jollain lailla tuettuja tai yhteiskunnan töitä.
Ei se puukaan liiku Kuhmosta ilman kuljetustukea. Jos tuet pois niin oikeat työt olisi liki nolla.
- Anonyymi
Kuhmo saadaan nousuun ja talous kaupungin kuntoon, kun hallintoa kevennetään asukasluvun mukaiseksi. Siihen on ainut keino kainuussa kuntien yhdistyminen.
Tähän ei tietenkään kaupunginjohdon tiimoilta perusteta työryhmää asiaa tutkimaan ja valmistelemaan. Halutaan pitää hyväpalkkaiset virat viimeiseen asti. Kun koronan maksu tulee, on ihme jos valtiovallan puolelta ei tule käskyä kuntien määrän vähentämisestä.
Välillä tuntuu siltä, kun tänne kepun hankkimana on hommattu muualta johtajia. Ovatko he kaikki olleet täydellä sydömellä sitoutuneita meidän Kuhmoon ja paikkakunnan hyvinvoinnin edistämiseen. Vai onko suurin motivaatio hyvä palkka ja kevyet työhommat...
Minulle itselleni on aivan sama , missä virkamies istuu jos hänet puhelimella kiinni saa ja somettaako sotkamossa oleva kunnanjohtaja...Jos täällä meillä on kunnallisvero kohtuullinen!- Anonyymi
Onko kuntalaisaloitteeseen Kuhmon kaupunki vastannut, nythän olisi kuntaliitos-selvitys ajankohtainen, kun vielä ei ole vuotanut laajemmin, että Kuhmon kaupungin talous on romahtamaisillaan, kohta on pakko
- Anonyymi
Kuhmolaiset yritykset ovat PK yrityksiä ja työntekijät PA työläisijä,maaseudun tulevaisuus on nettiporno ja lypsyrobotti.
- Anonyymi
Älkää vaipuko synkkyyteen,toivoa on,akkavalta,maan vetovoima,risriveto ja ylösnousemus👹.
- Anonyymi
Kuhmosta pääsee pois,jos ei omillaan niin sitten liikuvuus avustuksella,tervekätiset ja päiset tulevat onnelliseksi maailmanturuilla.
- Anonyymi
KesKusta valtapuolue toimii kuhmon eduksi,en lähde ajamallakaan evakkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
KesKusta valtapuolue toimii kuhmon eduksi,en lähde ajamallakaan evakkoon.
Kun ei tiedä minne menee kusta tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061