Loppiaisen 2021 jättiristikko on Kimmo Sillankorvalta. Olisi odottanut, että ristikko olisi paöjon helpompi kuin Juha Leinosen vastaavat ristikot. Ei aivan yhtä haastava kuin Leinosen uudenvuodenristikko, mutta mikään pehmisristikko tämäkään ei ole. Loppuun asti sai miettiä ratkaisusanoja. Tälläkään ristikolla IS ei tavoittele maksimaalista voittoa.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä tarkoittaa IS:n maksimaalinen voitto? Olen ikuisesti pahoillani mutta en ymmärtänyt ollenkaan viestisi pointtia.
Jos tehtävä olisi pehmistasoa, voisi olettaa, että tekstiviestivastauksia tulisi enemmän. Näin voittoa tulisi IS:lle enemmän. Tämän ristikon kohdalla vastauksia varmaan tulee jonkin verran. Leinosen uudenvuodenristikosta todennäköisesti vähemmän.
Kumpikin ristikko on pehmiksiin tottuneille ylivoimaisen vaikea.
Viime ajalta vain Uutisristikko tarjoaa 1000€ palkintona pehmisristikon ratkonnasta. Jännä, että pitkään aikaan IS Ristikot tuottamat jättiristikot eivät ole olleet pehmiksiä. Joskus aiemmin Kimmo Sillankorvan laatimat jättiristikot ovat olleet pehmiksiä.
Myös Sillankorvaa voisi ehdotta Hesarin ristikoiden laatijaksi sen verra laadukas tämä iso ristikko on.