gambia,senegal,espanjan sahara

Anonyymi

70 Luvulla lennettiin Kanarialle ja siitä laivalla Senegalin Dakariin jossa nautittiin maan antimista ja oloista sitten Banjuliin Gambiaan josta Gambia jokea pitkin veneiltiin sisämaahan päin ja osattiin paluumatkalla oikeaan satamaan josta laivanantimia nauttien seilasimme Espanjan Saharaan jossa autiomaan laidalla tutustume paikalliseen legioonalais tukikohtaan yms

3

294

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkolailla on maa ehkä tuossa ajassa muuttunu..Oletko nyt käyny siellä nykyisin?Mun matkat 7 kpl Gambiassa on ollu 2010-2020.

      • Anonyymi

        Ei ole Äiti enää päästänyt merimatkoille eikä omakaan kunto moisia reissuja enää innosta reissaamaan. Muisteloita kumminkin nautin ja jälkipolvi on ollut Namibiassa . Azerbaidzanissa.


    • Anonyymi

      OK.Mulla on ikää 51v ja aikomus on tehdä jälkipolvea Gambiaan.Pikkasen vaaleampaa ihoa ei oo yhtään pahitteeksi sinne.Tavote on myös muuttaa sinne mahd. pian,n. 2-3v uskoakseni siihen menee vielä.Eka kerrasta lähtien tunsin tulleeni kotimaahani.Ja maita on nähty kymmeniä.Eli ei mistään höyrähdyksestä ei ole kyse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe