mä oon 14 vuotias tyttö ja mul ei oo ollu menkkoja nyt kohta 5 kk, en oo sanonu kellekkää koska hehe en oo uskaltanu ja oon ajatellu et ku ekan kerra menkat tuli kesäl 2019 et tää vois johtuu siitä et menkat on ekat pari vuotta epäsäännölliset mut alkaa vähä huolestuttaa ku ne ei tuu?????
menkkoja ei vaan tule??
1
216
Vastaukset
- Anonyymi
Käy juttelemassa kouluterkkarin kanssa. Nuorena kuukautiskierto häiriintyy helposti. Tässä on ollut stressaava koronavuosi takana, pelkästään stressi riittää sotkemaan nuoren ihmisen hormonikierron. Jos muuta vikaa ei ole, niin kuukautiset voidaan koettaa käynnistää esim. keltarauhashormonikuurilla. Terkkari auttaa sinut eteen päin lääkäri luo, jos on tarvetta. Voit jutella myös äidillesi, jos kehtaat.
Älä hätäile turhaan! Kuukautisesi tulevat varmasti jossain vaiheessa vielä säännöllisesti. Itsellänikin alku oli vähän hankala, ja tarvittiin lääkekuureja pariin kertaan. Sen jälkeen ongelmia ei ole ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks645674Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673443Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233161- 1132906
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642377Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401785Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11308En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131215Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801041- 59870